Nejen se změnou času, ale také s novými tvářemi vstoupí svěřenci trenéra Františka Dvořáka do jarní části. Její cíl? Záchrana. Tým na to v Letohradu je. Hned první zápas může leccos napovědět. Bodovat doma je povinnost.

Co jste si říkal po skončení podzimní části?
Postavení v tabulce jsem bral jako realitu. Nemohou být prostě všichni na místech, které si předsevzali, a se kterými jsou spokojeni. Momentálně je naše postavení nejhorší ze všech a to je skutečnost.

Jak se vedení postavilo k tomu, že mužstvo potřebuje nutně posílit, aby ještě zabojovalo o udržení v divizi?
Co se týče přestupové politiky tak veškerá zodpovědnost padá na moji osobu. Vedení klubu samozřejmě uvolnilo určitou částku na přestupy. Ovšem druhá stránka mince je ta, že do klubu v našem postavení se hráči zrovna nehrnou. Ale s doplněním kádru jsem spokojen.

Podařilo se vám tedy adekvátně doplnit kádr?
S příchodem jak Ondry Volšíka tak Tomáše Jedličky se zvýší konkurence na daných postech. I přes naše postavení si nemyslím, že by stávající kádr neměl na to se zachránit. Prakticky se stejným kádrem jsme vybojovali vždycky přes dvacet bodů.

Tiskovou konferencí zahájila Jiskra Ústí nad Orlicí jarní část sezony ČFL. Představena byla i nová posila fotbalistů Jakub Chleboun.
Boj o setrvání v soutěži začíná

Brankář Volšík i útočník Jedlička už v Letohradu působili. Vsadili jste na ně záměrně, že prostředí v klubu znají, vy sám víte, co dokáží?
Ano, náš záměr byl vsadit na kluky, které osobně znám a vím co od nich mohu očekávat. Kluci dobře znají prostředí a nebyl tudíž problém se začleněním do kolektivu. To bylo pro nás prvořadé.

Hráči v sobě musejí cítit, že je čeká na jaře tvrdá a těžká práce. Jsou na to připraveni?
Celou zimu jsme měli čas na to si v hlavě srovnat, co nás na jaře čeká. Víme, že můžeme jenom překvapit a že naše postavení v tabulce nemůže být na konci sezony horší. To je naše výhoda, protože toto tvrzení nemůže nikdo jiný říct.

Je těžké se ptát na cíle. Ten je zřejmě zcela jasný?
Nechceme se stresovat naším postavením, ale mít z fotbalu radost a v každém utkání na hřišti nechat všechen náš um. Jestli to bude stačit na záchranu ukáže až budoucnost.