Do Ústí přijedou Živanice. Domácí budou hájit první místo v tabulce, hosté budou chtít ztrátu čtyř bodů stáhnout. Lepší pozvánka, proč jít na fotbal, není.

Sobota 15.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (1. místo) – TJ Sokol Živanice (2. místo).
Ústečtí si zvedli sebevědomí výhrou v Kratonohách, kde měli vývoj utkání zcela pod svou kontrolou. O výraznější vítězství se připravili sami neproměňováním šancí, což by se zítra nemuselo vyplatit. „V zápase se Živanicemi by nás neproměněné šance mohly mrzet. Ale pokud budeme hrát jako v sobotu, tak bychom mohli uspět," věří v bodový zisk stoper Josef Strnad. Sám tuší, že to bude zcela odlišný zápas. Mužstvo Živanic má ve svém středu zkušené a ostřílené fotbalisty, kteří vědí, co mají na hřišti dělat. „Bude to jiná jízda. Musíme se pořádně připravit. Nesmíme se jich bát, nemáme co ztratit. Určitě se pokusíme nějaký bodový zisk vyválčit," burcuje svými slovy na dálku své spoluhráče Strnad.

Sobota 15.00: TJ Spartak Chrastava (13. místo) – FK Letohrad (5. místo).
Opačné pocity zavládly po prvním utkání jara v Letohradu, kde hráči vyběhli na trávník pod novým koučem Jiřím Valtou. Uhráli se Dvorem Králové bezbrankovou remízu, poté podlehli na pokutové kopy. „Nejsem spokojený. Představoval jsem si, že budeme hrát jinak. Projevila se naše nervozita. Nevím, z čeho to mohlo pramenit, ale co jsme si řekli v kabině, jsme nedokázali přenést na hřiště. Nakonec je remíza zasloužená," podělil se o hodnocení zápasu letohradský trenér Valta. A penalty? To jeho podle jeho slov zbytečné. „Já k tomu nakloněn nejsem. Je to zbytečné. Zápas už pak ztrácí důležitost," vyjádřil se ke kroku, který má utkání zatraktivnit pro diváky.

nepřehlédněte:TIPLIGA ZNOVU ZAČÍNÁ. VYHRAJTE! 


Před zápasem se právě s Jiřím Štajnerem zcela jistě minimálně pozdraví. Důvod je jasný. Oba se znají. „Byli jsme v jedné kabině, když jsme hráli v Bohdanči. Trvalo to jen chvilku. Pak mu trenér Zajíc řekl, že je neperspektivní, šel do Slavie a do nároďáku, takže se potvrdilo, že fotbal nemá logiku," přidal letohradský kouč úsměvný zážitek ze své kariéry. „Jestli mě Jirka pozná, to nevím, ale já jeho určitě nepřehlédnu, protože má nějaké to kilo navíc. Je to pořád fotbalista. Co mám zprávy, tak Chrastava směrem dopředu je dobrá, dozadu je to horší. Všichni hráči by se od Jirky měli učit. I tak jsou tam ovšem věci, které se nedají natrénovat. Je to i vrozené, buď to v sobě máte, nebo nemáte." dodal na Štajnerovu adresu.Nyní cesta Letohradu povede do Chrastavy, v jejíž dresu nastupuje Jiří Štajner. Sobotní soupeř Letohradu v první kole nehrál, protože utkání v Mýtě bylo odloženo. Tudíž poznatky je složitější získat. „Jelikož Chrastava ve Vysokém Mýtě nehrála, tak sbírám informace, kde se dá, samozřejmě v první řadě od kolegy Zdeňka Vacka, který tady působil už přede mnou. Nicméně se na to dobře připravíme a pojedeme do Chrastavy odčinit domácí ztrátu," plánuje Valta.

Když jej dokáže Letohrad zastavit, může na body reálně pomýšlet.

Neděle 15.00: FK Turnov (10. místo) – SK Vysoké Mýto (3. místo).
Měli volno, sehráli přípravný duel se Žamberkem (5:0) a posléze už mysleli na příštího soupeře. Tím bude pro hráče Mýta severočeský Turnov. Ten v prvním kole porazil Přední Kopaninu na její půdě.

čtěte také:OBAVY JSEM MĚL, ALE VĚŘIL SI. SPADLO TO TAM 

Hlavním faktorem byl Petr Papoušek, který během šesti minut na konci zápasu vstřelil tři branky. A na něj si budou muset dát fotbalisté Mýta pořádného „majzla". Stále je totiž kvalitním hráčem, jenž umí rozhodovat zápasy. I tak budou svěřenci trenéra Olivy mírným favoritem. Ti už se nemohou dočkat, až vlétnou do boje o mistrovské body. Jsou nažhavení a netají se tím, že opustit přední příčky tabulky rozhodně nehodlají.