Letohrad B – Pardubice B 0:0
V první půli drželi taktovku zápasu ve svých rukou hosté. Pardubická rezerva tu letohradskou přehrávala. Hosté se dostávali do slibných příležitostí především po nakopávaných balónech, které létaly za obranu. Jenom v první pětačtyřicetiminutovce musel domácí brankář Lux čelit dobrým pěti šancím, ale vedl si znamenitě. Obrázek hry se nezměnil ani po změně stran. Letohrad přitopil pod kotel až od 70. min. Čím víc se totiž Pardubice snažily tlačit do útoku, otevíraly si i škvírky v obraně a Letohrad si vypracoval tři celkem slibné šance. Avšak především kvůli zbrklosti v zakončení se branková oslava ani jednou nekonala.

Lanškroun – Hlinsko 2:2
Domácí nachytali favorita brzy na švestkách. Už v 8. min. otevřel skóre po pěkné kombinaci na jeden dotek Fait – 1: 0. Hosté zahrozili pouze jednou díky M. Bouškovi, který hlavičkoval těsně vedle. Ve druhém poločase bylo Hlinsko nebezpečné hlavně po standardních situacích. Lanškrounský Fait sice na druhé straně nejprve neproměnil sólo, ale po přihrávce Matějky si vše vynahradil a v 70. min. vedl Lanškroun po jeho střele už 2:0. Hlinecký maršál Jůn však zavelel do útoku. Z obrany se přesunul na hrot a bylo zle. V 73. min. snížil na 2:1 a v nastavení se z vyrovnání na konečných 2:2 radoval Koudelka.

M. Třebová – Žamberk 2:0
Na umělé trávě v Mohelnici začali lépe „domácí“. V 10. min. byl ve vápně faulován Konečný a sám nařízenou penaltu proměnil. Odpověď měl na hlavě Menzel, ale jeho hlavička skončila na břevně. Druhý poločas byl zajímavější a v jeho počátku hodně zlobili hosté. Nejprve vystihli malou domů, ale míč jim utekl do zámezí. Vyprodukovali i několik závarů. V 68. min. se dvěma fantastickými zákroky blýskl gólman Spáčil. Nejdříve skvěle vytáhl první hlavičku na roh, po jeho rozehrání čaroval podruhé a udržel Slovanu hubený náskok. V 80. min. se mohla Třebová uklidnit, neboť P. Šatník vysunul do brejku Konečného a ten si v zakončení s jistotou poradil – 2:0. Slovan se mohl radovat z prvního jarního vítězství.

(ry, sme, rh, mor)