„Asi jsme trochu doplatili na úzký kádr. Je tady jedenáct kvalitních hráčů a náhradníci je většinou plnohodnotně zastoupit nedokáží,“ našel příčinu v jarním úpadku brankář JAN LUKES (26), který má pozici neotřesitelné brankářské jedničky.

Čím to, že je tady tak úzký kádr, to se do Dobříkova hráčům nechce?
Nevím, jak je na tom tým po finanční stránce. Myslím, že ale Dobříkov není špatný klub. Určitě by bylo potřeba dva, tři kvalitní hráče přivést, aby byla konkurence, nebo aby bylo kam v případě zranění a trestů sáhnout.

Všímáte si toho, že Dobříkov není úplně nejpopulárnější mezi ostatními oddíly?
Všímám. Vyloženě vidět to bylo třeba na Tesle. Nevím, čím to je.
Nemůže to být přeci jenom tím, že Dobříkov je vesnice a městské týmy na něj koukají trochu s nosem nahoru?
Možná ano. Když se nám dařilo, tak na nás všude řvali, že jsme vesničtí burani a že neumíme hrát fotbal. Přitom podzim jsme měli velice dobrý.
Sám jste bývalý rozhodčí. Jak vzpomínáte na zápas s Českou Třebovou, ve kterém Dobříkov dostal čtyři červené karty?
Docela dost jsem se nasmál. Rozhodčí Čech začal dělat dvacet minut před koncem estrádu a jeho výkon byl hodně podivný.
Krajský přebor byl opět o jednom týmu jako loni. Živanice vystřídalo Ústí. Jak na vás lídr soutěže působil?
Ústí je silný tým, má kvalitní kádr i lavičku a mělo i zápasy, ve kterých zvítězilo i trochu se štěstím. Nebylo to tak suverénní jako vloni Živanice.
V Dobříkově nemáte nikoho, kdo by se brankářům speciálně věnoval. Zdokonalujete se nějak sám?
Nezdokonaluji se nijak. Šel jsem do Dobříkova s tím, že je to krok dopředu. Chytal jsem za choceňské béčko, odkud se do áčka prosadit nedalo. Tam měl pevnou pozici Gerčák. V Dobříkově máme dva tréninky týdně a když je na nich střelba, myslím, že to brankáři stačí.
Říkal jste, že Dobříkov byl krokem dopředu. Na druhou stranu jste poslední brankář, který vyrostl v Chocni, po vás je tam velká díra. Neříkáte si přeci jenom, že jste měl ještě chvilku vydržet?
Je pravda, že ze začátku jsem toho trochu litoval. Géra jednou také skončí a Choceň mi dala hodně. V Dobříkově jsem ale poznal super partu a už bych neměnil. Důležité však je, že jsem nyní v Dobříkově, líbí se mi tady a jsem zde spokojený. Snad se mnou bude stejně spokojené i vedení, které rozhodovalo o mém příchodu.