V areálu se proháněli Kaká, Fabregas, Drogba a mnozí další.

Hrála se zde Liga mistrů

Tradiční zpestření fotbalové školy Jana Mačáta a Jiřího Saňáka.

Velký den, kdy se bojovalo o vítězství v Champions league, začal s drobným zpožděním.

„Vždycky začínáme s tréninkem o půl desáté a ještě před tím je v sedm patnáct rozcvička. Dnes jsme ale měli noční hru, takže rozcvička s hudbou nebyla,“ vysvětluje hlavní trenér celého kempu Jan Saňák.

Přichází další komplikace, drobný blonďáček nemůže najít kšiltovku a opět se čeká.

Navíc se řeší kázeňský prohřešek. „Kluci si hráli se sprchou a nechtěně horkou vodou polili nohu dalšího hocha. Pochopitelně jsme to museli řešit,“ prozradil o co šlo Saňák.

Nad klukovinou se však nijak nepozastavoval: „To k tomu patří. Většina kluků potřebuje získat řád a disciplínu, která je důležitá i pro fotbal. Kluci dostali trest a vzali ho.“

„Je zraněnej, takže kope jenom trestňáky a rohy“

Ale přeci se začíná.

Šedesátka dětí je rozdělena do družstev. Za koho budou hrát určil los. V řadách vedle sebe nastupují borci Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru United, Sparty, Slavie…

Každé mužstvo mělo svého kouče, ten určil, kdo bude Rosický, kdo Kaká a kdo třeba Terry.

V případě hlavního trenéra Jiřího Saňáka zasáhl osud. Velký fanoušek Barcelony měl při losu šťastnou ruku.

Hádejte, koho si vytáhl. Pochopitelně Barcelonu a celkově s ní skončil třetí.

Z titulu se radovali mladí fotbalisté, kteří hájili barvy Liverpoolu, druhý byl Manchester United.

Smůlu měl londýnský Arsenal. Motor zálohy Rosický se zranil. „Při tréninku jsem si zlomil nějakou kůstku v ruce,“ vysvětloval klučina v kšiltovce.

Jeho týmový kolega Fabregas pro Deník vysvětlil Rosického roli v týmu: „Je zraněnej, takže kope jenom trestňáky a rohy.“

Před vypuknutím finálových bojů mladý Španěl směle vykřikoval: „Chceme Ligu mistrů vyhrát, nebo nejhůř se umístit v první trojce,“ jenže na „bednu“ jeho tým nevystoupal.

Zpestření obstarali profesionálové a Harry Potter

„Jdi za svým snem“, takové bylo motto letošního kempu.

Jako vždy pozvali organizátoři kempu mezi malé fotbalisty ty, kteří za svým snem šli a odměnou jim je prvoligová fotbalová kariéra. „Přijel trenér Zdena Psotka s Tomášem Hořavou, Vojtou Štěpánem a brankářem Tomášem Černým,“ představil jednotku z Olomouce Saňák.

„Dorazili večer a kluci s nimi vedli besedu spojenou s autogramiádou. Mohli mluvit s hráči, kteří pochází z malých měst a vesnic a mají stoprocentní přístup k fotbalu,“ pochvaloval si současný kouč Baníku Ostrava Jiří Saňák.

Letošní ročník ale rozhodně nebyl jenom o fotbale. „Odpoledne po Lize mistrů jsme měli závěrečnou hru o hledání kamene mudrců. Letos jsme zaměřili mimo fotbalovou část na Harryho Pottera. Fotbalistovi nestačí jenom kopat do míče, ale musí se naučit i přemýšlet,“ přibližuje dění na fotbalovém táboře Saňák.

„V klubech jsou hráči třeba za hvězdy, ale tady musí pracovat pro kolektiv a být poctiví,“ naznačuje ještě trenér, jakým směrem se měl kemp v Dolní Čermné ubírat.

O malé fotbalisty se staralo v Dolní Čermné jedenáct lidí.

Vedle Saňáka u mládežníků působili ještě tři další trenéři, čtyři asistenti, zdravotnice, hlavní organizátor Jan Mačát a jeho pravá ruka Oldřich Skalický. „Chci poděkovat instruktorům i zdravotnici Dáše Skalické, odvedli zde vynikající práci,“ pochvaloval si Saňák.

Kemp je nyní minulostí. Bylo vidět, že několik malých fotbalistů si s míčem rozumělo více než ostatní, ale všichni si dohled vyškolených trenérů užili.

Tak zase za rok.

To se nebude hrát Liga mistrů, ale mistrovství světa…