Notně zamotal situaci na předních příčkách Žichlínek. V derby hostil vedoucí Tatenici. Podle výsledku utkání si nedělal příliš starostí, že přijel suverén letošního ročníku. Zasadil mu úder, na který hosté nenašli odpověď. Už v poločase Žichlínek vedl 3:0, navíc měl výhodu jednoho muže v poli, protože Květenský sedm minut před přestávkou viděl hned z voleje červenou kartu. Tatenice sice po pauze snížila, jenže po hodině hry se trefil Motl, což už bylo pro hosty smrtící.

Sedmibodovou ztrátu tak rychle snížil Žamberk B na čtyři. Vyhrál na stadionu Jiskry B nejtěsnějším rozdílem. Ovšem v utkání bylo k vidění nespočet šancí, zejména pak první půle nabídla kvalitní podívanou. O jediný zásah se postaral Pirkl v 73. minutě.

Dusno se stupňuje

Vypadá to, že Mistrovice chytily druhý dech. Po výhře nad Brandýsem je čekal těžký soupeř v podobě rozjeté Dolní Dobrouče, která měla výhodu domácího prostředí. Do kabin si nesla jednogólový náskok. Nic to neznamenalo. Hosté vyrovnali na 1:1. Avšak následovala červená karta pro Vrbického. Ani to Mistrovice nepoložilo. Stal se přesný opak. Už o deseti otočil výsledek Kovář. Chvíli nato srovnal skóre Hynek. Euforickou radost odstartoval deset minut před koncem hostující Jansa. Dal gól naděje pro celý tým. Ztráta na soupeře se „smrskla" na pět bodů. A soupeři se začínají klepat. Rudoltice si pomohly jedním bodem ze hřiště Českých Heřmanic, kde rozhodoval penaltový rozstřel. Stále jsou na druhé sestupové pozici. Příliš v klidu nemohou být hráči Sopotnice, prohráli v Brandýse. Důležitým ziskem tří bodů si pomohla Dolní Čermná a je takřka zachráněna.

Souhrn 21. kola

Dolní Čermná - Rybník 1:0

Branky: 40. Nastoupil. Rozhodčí: Komínek. ŽK: 1:2. Diváci: 222. Poločas: 1:0. Dolní Čermná: Juda – Jirásek, Nastoupil, Krudenc, Mich. Bednář (82. Jelínek), Růžička, Richtr, Novák (64. Dušek), Krajči (59. Machotka), Mar. Bednář, Pecháček (89. Vacek). Rybník: Suk – Viščák, Repa, Mar. Kareš, Klazar, Horák (74. Palík), Vrána, Tölg (46. Petran), Mich. Kareš, Beránek, Petružálek.

Brandýs nad Orlicí - Sopotnice 3:0

Branky: 25. Brzybohatý, 63. Müller, 80. Skalický. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (67. Müller). Diváci: 82. Poločas: 1:0. Brandýs nad Orlicí: Pecho – Matějka, Kochánek (89. Sloupenský), J. Janoušek (68. Havlíček), M. Janoušek, Šroler, Hanzl (15. Müller), Hruša (60. Šrajer), Špinler, Skalický (72. Pavlíček), Brzybohatý. Sopotnice: Martinec – Zeman, Pánik, Stárek (46. Macek), Lehký, Novák, Vávra (72. Švec), Kubišta, Voleský, Mašanský, Beneš (70. Jariš).

Žichlínek - Tatenice 4:1

Branky: 23. Antes, 25. Pánik, 45. Jelínek, 61. Motl – 50. Kučera. Rozhodčí: Resler. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (38. Květenský). Diváci: 150. Poločas: 3:0. Žichlínek: R. Šilar – Heger (75. Krejčířík), Vaculík (88. Stasiowski), Jelínek, Moravec (90. Kočí), Zahradník, Pánik (81. Doležal), Antes (76. M. Šilar), Motl, Fibikar, Šenkýř. Tatenice: Strnad – Prokop, Knápek, Soukop, Květenský, Polička (33. Kučera), Smrkal, Bartoš, Glocar, Tareš, Kristek (40. Karel).

Němčice - Klášterec n. O. 3:2

Branky: 21. Horák, 55. Maco, 82. Borek – 50. P. Fišer, 87. M. Fišer. Rozhodčí: Dučák. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (89. Nekoranec) Diváci: 60. Poločas: 1:0. Němčice: Lang – Štěpán, Petr, Pavliš (88. Stránský), Kulhavý, Vobořil, Maco, Borek, Hurt, Horák (64. Mikl), Šafář. Klášterec nad Orlicí: Dostál – Bartoš, Nekoranec, Kučírek (55. Králík), Bílek, P. Fišer, M. Fišer, Hůlka, Sabota, Brůna (23. Honzák), Rous.

Dolní Dobrouč - Mistrovice 2:3

Branky: 10. a 75. Hynek – 53. Mil. Matějka, 67. Kovář, 80. Jansa. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (60. Vrbický). Diváci: 50. Poločas: 1:0. Dolní Dobrouč: T. Matějíček – Falta, Vašátko, Řehák, Brabec, Švercl, Skalický (82. J. Matějíček), Kubíček, Hynek, Vágner, Junek. Mistrovice: Lukes – Peřina, Stejskal, Kovář (90. Maixner), Vrbický, Mil. Matějka, Novotný, Vaníček (49. Jansa), Mar. Matějka, Krejčí, Růžička (87. Řehák).

České Heřmanice - Rudoltice 1:1, pen. 6:5

Branky: 15. Šrut – 9. Nastoupil. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 5:0. Diváci: 80. Poločas: 1:1. České Heřmanice: Pukac – Jílek, Mansfeld, Šrut, R. Chroust (82. Pánek), Šplíchal, Ostřížek, Řehák, Vomáčka (79. Machek), J. Chroust (74. Vaňous), Kysilka. Rudoltice: Lukáš – Macháček, Kocanda, Pražák, Nastoupil, Kubásek, Vejvoda, Vlček (74. Lochman), Foff, Král, Prekop (46. Rufer).

FC Jiskra 2008 B - Žamberk B 0:1

Branky: 73. Pirkl. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FC Jiskra B: Snopek – Fňouk, Skoták, Kolbe (74. Bula), Stašák, Uhlíř (67. M. Hnátnický), Maleček, P. Hnátnický, Kopecký, Sedlák, Pařízek (59. Bednář). Žamberk B: Vanický – Molnár, Kašpar, Chládek, Mach, Kos, Durna, Pirkl (89. Jak. Ulrych), P. Huška,Jon. Ulrych (46. Třináctý), J. Huška.

Událost kola

Vyšlápnout si na vedoucí celek v takovém stylu, jaký předvedli fotbalisté Žichlínku, se příliš často nevidí. Domácí vedli nad Tatenicí už v poločase 3:0, která navíc dohrávala o deseti hráčích.

Zklamání kola

Hned čtyři fotbalisté byli vyloučeni v 21. kole. Avšak pouze brandýský Müller šel pod sprchy za dvě žluté karty. Trojice Květenský, Nekoranec, Vrbický si šla zchladit hlavu, když okamžitě viděla „redku".

Tým kola

FK Mistrovice: Vyhrát na půdě rozjeté Dolní Dobrouče už je samo o sobě těžkým oříškem. Avšak Mistrovicím se podařil husarský kousek. Zvítězily i přesto, že hrály půl hodiny o deseti.