Nováček z Kerhartic je dalším týmem, který se pokusí ukončit neporazitelnost lídra II. třídy z Těchonína. Sportovní forma a kvalita kádru ale hovoří ve prospěch hostů, kteří zvítězí a odvezou si další tři body. Druhý Rybník si bez větších problémů poradí s poslední Sopotnicí. Hosté inkasovali v pěti zápasech už 27 branek a pokud se nezmátoří, nafasují na cestu domů další příděl.
S cílem co nejrychleji zapomenout na první porážku sezony zajíždějí Mistrovice do Dolní Dobrouče. Nebudou to mít ale jednoduché, protože domácí tým v čele se Šverclem, nejlepším střelcem soutěže, nemá body na rozdávání. Případná remíza by nebyla žádným překvapením.
I v zápase mezi Jiskrou 2008 B a Žichlínkem se diváci mohou dočkat střelby pokutových kopů. Hodně bude záležet, v jaké sestavě domácí nastoupí. Hosté, kteří ještě v základní hrací době neprohráli, absolvovali penaltový nášup během pěti zápasů hned třikrát.
Přestože fotbalisté Brandýsa nad Orlicí v současné době nemají zrovna oslnivou formu, měli by Rudoltice porazit. Nesmějí je ovšem podcenit, protože soupeř získal za poslední dvě kola 4 body a pocestuje do Brandýsa s vědomím, že nemá co ztratit.
Rezerva Žamberka potřebuje vyhrát nad Tatenicemi, aby jí neuteklo čelo tabulky. I když se Tateničtí pokusí uhrát přijatelný výsledek, na body to stačit nebude.
Němčice přivítají v důležitém zápase Boříkovice. Pokud domácí zopakují výborný výkon z minulého týdne v Těchoníně, budou se po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z vítězství.

III. třída
Nejnižší okresní soutěž nabízí pikantní souboj posledního s prvním týmem tabulky. Každý jiný výsledek než vítězství hostů v zápase Žichlínek B – Jehnědí bude považován za velké překvapení.
Druhý Kunvald touží v domácím prostředí porazit Lukovou a napravit tak zaváhání z minulého kola. Neměl by to být velký problém, protože Lukové se v tomto ročníku prozatím moc nedaří.
Albrechtice v souboji s Helvíkovicemi chtějí potvrdit zlepšenou formu z poslední doby. Jenže zkušení harcovníci z Helvíkovic si jen tak z nikoho na zadek nesednou, a proto se dá očekávat vyrovnaný zápas. Body by ale přece jen měly zůstat v Albrechticích.
Svůj zápas na domácí půdě zvládne vítězně i Dolní Třešňovec, který hostí Dlouhoňovice.
Po týdenním odpočinku se opět představí svým fanouškům Klášterec nad Orlicí. S rezervou Libchav by si měl poradit, protože hosté sbírají body především v domácích zápasech. Jenže pořád je třeba mít na paměti, že se Libchavští mohou posílit o hráče A týmu. Ve vzduchu visí i „plichta".
Zřejmě nejvyrovnanější zápas tohoto kola se odehraje v Lichkově, kde se představí České Heřmanice. Obě mužstva pomýšlí na body. Může dojít na penalty.

Sobota 16.00: Kerhartice – Těchonín⋌Tip Deníku: 2
Sobota 16.00: FC Jiskra B – Žichlínek⋌Tip Deníku: 0
Sobota 16.30: Žamberk B – Tatenice⋌Tip Deníku: 1
Sobota 16.30: Rybník – Sopotnice⋌Tip Deníku: 1
Neděle 16.00: D. Dobrouč – Mistrovice⋌Tip Deníku: 1
Neděle 16.00: Brandýs n. O. – Rudoltice⋌Tip Deníku: 1
Neděle 16.00: Němčice – Boříkovice⋌Tip Deníku: 1

Sobota 16.00: Kunvald – Luková⋌Tip Deníku: 1
Sobota 16.30: Lichkov – České Heřmanice⋌Tip Deníku: 1
Sobota 16.30: Albrechtice – Helvíkovice⋌Tip Deníku: 1
Neděle 16.00: Klášterec n. O. – Libchavy B⋌Tip Deníku: 0
Neděle 16.00: Dolní Třešňovec – Dlouhoňovice⋌Tip Deníku: 1
Neděle 16.00: Žichlínek B – Jehnědí⋌Tip Deníku: 2

(rt, bed)