TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - Turnov 2:0

Houževnatý soupeř stál v cestě k dalším třem bodům. Nedal svou kůži lacino, ale v poslední fázi se domácí dokázali dvakrát prosadit a zvítězili 2:0.

Trenérovi Chudému chyběl Vaňous, jenž odcestoval s reprezentací železničářů. A jeho spoluhráči museli být více než trpěliví. Hosté převážně bránili. První půle příliš šancí nenabídla. Za zmínku stojí průnik Součka zakončený střelou nad bránu. Turnovští zahrozili přímým kopem Cigánka. Vůbec největší příležitost Ústí začal dlouhý balón Opiny za obranu, i náběh Smejkala byl precizní, jenže klička gólmanovi byla až příliš dlouhá. Potlesk si vysloužil také domácí Kukla, který se parádně položil do střely z voleje, jeho ránu ovšem bravurně zlikvidoval Majer.

Čekalo se od Ústí více a hned po pauze se domácí nastěhovali na polovinu soupeře. Jiskra tlačila, hledala skulinu v defenzivě, ale ta odolávala. Ústeckým zatrnulo v 69. minutě. Středem hřiště nabral směr brána Cigánek, tvrdě přízemní střelou vypálil, naštěstí pro Ústí minul o centimetry. Gólman Krátký si mohl oddechnout, protože by měl co dělat, aby na střelu dosáhl.

Utkání se chýlilo do závěrečné fáze. Trvalý tlak domácím přinesl ovoce. Pokus Smejkala ještě skončil na břevně, v 76. minutě už trestný kop Langera našel přesně hlavu Nágla, který dostal míč do sítě.

V závěru přišly velké chvíle dorostence Chalupníka. V předchozím utkání s dorostem vstřelil čtyři branky a gólovou chuť si nechal i pro A tým. Dostal míč před vápnem, obešel stopera a tvrdou střelou pečetil ústeckou výhru.

Nyní čeká Ústí nad Orlicí poslední Náchod a sestupem ohrožená Kutná Hora. Pokud Ústí nezaváhá, může se začít radovat z postupu.

Živanice - FK Letohrad 6:0

Trpký zápas prožili Letohradští. S nadsázkou lze říci, že se před nimi otevřelo peklo. Domácí zatopili pod kotlem a míchali hodně ostrý guláš. Rozhodnuto o výsledku bylo už za 45 minut. Živaničtí se rychle ujali vedení, které do přestávky ještě třikrát vylepšili. Chvíli po pauze Letohrad inkasoval pátý „banán". A na potupných 6:0 uzavřel skóre Janecký.

Trutnov - SK Vysoké Mýto 3:3, penalty 6:5

Gól ve čtvrté minutě nastaveného času obral Mýto o vítězství v utkání. Hosté po poločase prohrávali, avšak po hodině hry poslal trenér Oliva na „plac" útočníka Fikejze, který se velmi rychle dostal do tempa. Stačilo mu osm minut, dal dva góly a Mýto výsledek otočilo. Jenže v nastavení přišlo vyrovnání. Následný rozstřel vyhráli domácí 6:5.