Letohradští fanoušci, kteří po úvodních podzimních nezdarech nezanevřeli na fotbal, rozhodně nelitovali. To, co mělo přijít už s Bydžovem, naplno vypuklo v sobotním podvečeru a odskákal to divizní novic Jičín.

Letohrad – Jičín 5:0

Pět krásných gólů, výtečné akce i promrhání dalších sólových úniků a naprostá spokojenost všech přítomných, tak vypadala letohradská fotbalová show. Na promáčený trávník vyběhli statečně hosté a Vích svoji levačkou vystrašil Kykala. Dá se říci, že příležitost ze třetí minuty byla labutí písní borců v oranžových dresech. V 9. minutě Brendl nahrál Kailovi, ten krásně našel Semeráka, který po otočce jen nepatrně minul bránu. Ve 13. minutě už udeřilo. Obránce Malý zaváhal a důrazný Kail si našel cestu k brankové čáře, odkud výtečně a s velkým citem pro hru trefil naprosto přesně místo, které bylo třeba. Ve 20. minutě přišla druhá radost z branky. Bíro rozehrál přímý kop, po obranné hlavičce se míč odrazil k Semerákovi, a ten neměl problém zakončit do otevřené svatyně. Další hbitý atak na sebe nenechal dlouho čekat. Nadrchal, Brendl, zakončující Bírovu ránu, zachytili tělem hostující hráči. A poté to přišlo. Ve 28. minutě se do míče opřel snad ze 30 metrů Bíro a rána nesoucí ty nejpřísnější parametry zapadla za bezmocného Puše. Ve 34. minutě Macháček vyslal kolmicí do brejku Semeráka, Puš byl u míče dříve. Následoval další rychlý přechod do útoku a po něm Kuželka pumelicí málem zlomil břevno soupeřovy branky. Publikum si zápas užívalo, k čemuž přispěly i dva průniky Nadrchala s nepřesnou koncovkou. Před odchodem do kabin se ještě na trávníku odehrála výtečná souhra tria Nadrchal, Kail a skórující Semerák.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, rozdíl byl pouze v brankovém vyjádření. Nejprve Kuželka zakončil zkušeně samostatný únik a vstřelil první gól v modrobílém dresu, který oslavil skokem plavmo. Zbytek utkání už byl pouze festivalem zahozených šancí a pěkných fotbalových momentů. V 65. minutě postupoval sám Bíro, chtěl si vychutnat gólmana, ale skončil v příliš velkém úhlu. Další brejk po pravé straně předvedl Konečný, pas na malém vápně připravenému Brendlovi došel přesně, avšak zkušený útočník neskutečně přestřelil. V 87. minutě velmi dobře hrající Kail uvolnil Konečného, brankář Puš zachránil svůj tým od dalšího gólu. V 88. minutě vyprášil Pušovi rukavice Nadrchal. V poslední minutě se dostali ke slovu hosté, Matějkovu hlavičku našel u levé tyče ve svých rukavicích po ukázkové robinsonádě Kykal.

(ros)