SO 16.00: Jiskra Ústí n. O. (12. místo, 9 bodů) – Holice (16. místo, 1 bod)
Utkání s posledními Holicemi je pro tým Jana Navrátila důležitým, ne-li klíčovým zápasem podzimu.
„Musíme udělat všechno, abychom se na zápas dobře připravili. Klíčové bude, abychom dávali góly, protože bez branek nemůžeme vyhrát. Tři body nutně potřebujeme," říká trenér. V posledním utkání na hřišti Kutné Hory už fotbalisté Ústí přemýšleli nad tím, že si odvezou bod za remízu, ale přišla 88. minuta, kdy nepozornost a nekoncentrace rozhodly o tom, že nakonec odjeli domů s prázdnou. „Koncentrovat se musí hráči celých devadesát minut. My se na to zaměřujeme, ale těch patnáct, dvacet minut před koncem, kdy už hráčům trochu docházejí síly, už pozornost není taková, ale pracujeme na tom," dodal Navrátil.
Holicím se v dosavadním průběhu ročníku příliš nedaří. Na svém kontě mají jeden bod a velmi záporné skóre.  „Očekává se, že bychom měli utkání zvládnout, ale nikdo nemůže čekat, že se soupeř porazí sám. S Holicemi jsme hráli pohár a prohráli jsme jedna dva. Když bude tentokrát svítit na naší straně více branek, můžeme být spokojeni, protože tyto zápasy jsou opravdu nejtěžší. Získat ´povinné´ body bývá ošidné. Musíme se s klukama pořádně připravit a uvidíme," dodává Navrátil.
Holice však mají v kádru hráče, na které si budou muset Ústečtí dávat pozor. Ví to i Jan Navrátil: „V každém mužstvu jsou nebezpeční hráči a potvrdili v pohárovém utkání, že jsou nebezpeční. My se musíme zaměřit na sebe, abychom se vyvarovali chyb ve středu hřiště a nepouštěli soupeře do brejkových situací. Věřím, že utkání zvládneme a získáme potřebné body."

SO 16.00: FK OEZ Letohrad (8. místo, 13 bodů) – Lhota p. Libčany (9. místo, 11 bodů)
Letohradští fotbalisté přivítají na svém stadionu tým, který v posledních zápasech předvádí dobré výsledky a budí respekt, což nám potvrdil i trenér Jaroslav Veselý: „Lhota pod Libčany udělala v posledních utkáních šňůru dobrých výsledků a některých i velmi překvapivých. Určitě se nečekalo, že dokáže zvítězit takovým rozdílem v Ústí (Ústí – Lhota 0:3, pozn. red.) a že se tým bude pohybovat ve středu tabulky. Z toho pohledu musíme mít před soupeřem respekt a být pozorní. Chceme v domácím prostředí uspět."
Při posledním „výletě" na východ Čech si Lhota odvezla tři body z Ústí a zejména Ročín byl velmi nebezpečný. „Tuhle věc samozřejmě vnímáme a není na místě tým Lhoty nějak podceňovat. Ze začátku zaplatila, jak se říká, nováčkovskou daň, ale právě hráči, jako je Myšín, Král, Bednář a Ročín, jsou schopni utkání rozhodnout. A z toho důvodu si na ně musíme dát pozor. Na druhou stranu se chceme prosadit svojí aktivní hrou a hrát tak, abychom soupeře do útoku nepouštěli. My musíme určovat tempo hry a věřit, že pro nás utkání dopadne dobře," uvedl Veselý.
Koncovka bude důležitým faktorem, který Letohradské trochu straší. Jaroslav Veselý nám k tomu s úsměvem řekl. „Neustále se tomu věnujeme, zkoušíme to z různých pozic. Ovšem v zápase je to jiné. V tréninku zakončujete třicetkrát, ale v zápase ta šance může být jedna. Samozřejmě hráči se musí na provedení soustředit." Tým Letohradu neustále trápí počet zraněných hráčů. Po utkání v Semilech přibyl Pavel Brendl. „Budeme rádi, když poskládáme základní jedenáctku. Ale musím říct, že hráči, kteří dostali šanci, ji chytili ´za pačesy´. Budu věřit, že budou pokračovat ve výkonech, které předvádějí," uzavřel.