Jiskra Ústí n. O. – FK Pěnčín-Turnov 2:2 (1:2)
Velmi početná návštěva zavítala v sobotním odpoledni na ústecký stadion a viděla zajímavý a kvalitní fotbal.
Nástup do utkání se domácím nepovedl ani tentokrát a museli vynaložit všechny síly, aby s výsledkem něco udělali. Hosté si počínali mnohem lépe a v prvních minutách ukázali, že formu mají výtečnou. Už ve 13. minutě podnikli Turnovští bleskový protiútok po levém křídle, centr si našel ve vápně Bárta a pohotově zakončil – 0:1. To zdaleka nebylo všechno. Chvíli nato převzal míč na hranici šestnáctky Bernát, odvážně prošel přes několik obránců a umístěnou střelou k tyči zvýšil vedení hostí. Naštěstí přišla rychlá odpověď Ústeckých. Rohový kop Vaňouse propadl na zadní tyč a P. Falta se rozpomněl, jak že se cvičila akrobacie – 1:2.
Domácí vstřelená branka viditelně povzbudila, měli převahu, ale nic z toho nedokázali vytěžit. Nejblíže vyrovnání byl ve 34. minutě P. Falta, když si vyskočil na rohový kop, ale hlavou mířil těsně nad branku. Následně zahrával Vaňous přímý kop, ale ani jeho vytříbená technika ke gólu nevedla. Ústeckým zatrnulo před koncem první půle, když se ocitl na hranici vápna Papoušek a jeho pokus minul branku o pár centimetrů.
Úvod druhého dějství byl ve znamení taktického pojetí hry. Hosté si hlídali vedení a nepouštěli domácí fotbalisty do výrazných šancí. Vzruch na obou stranách přineslo období od 60. do 70. minuty, kdy se oba celky mohly prosadit. Nakonec se to povedlo Jiskře. Vaňous se postavil k přímému kopu a překvapil všechny jeho provedením. Žádná rána se nekonala, přišel přesný centr na hlavu Hudce a bylo vyrovnáno na 2:2. S tím se hosté nechtěli smířit a přidali. Střídající Randák už málem zvedal ruce nad hlavu, ale naštěstí pro domácí lapil jeho střelu Mareček.
V samotném závěru doslova sahali po vítězství Ústečtí, když už viděli gól po Náglově zakončení, jenže to nepřipustil brankář Kolář.

Fakta – branky: 20. P. Falta, 70. Hudec – 13. Bárta, 17. Bernát. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 2:1. Diváci: 280. Poločas: 1:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Mareček – Kaláb, Felgr, David, Hudec – Felcman (65. R. Ráb), Nágl, Brabec, P. Falta, Kukla (86. Langer) – Vaňous.

FK Letohrad – Jablonec n. J. 3:0 (2:0)
Na fotbal se vyplácí chodit včas. Kdo v sobotu přišel na utkání později, tak o dost přišel. Hned z prvního útoku se domácí ve 40. sekundě poprvé radovali. Po přihrávce Krystla překonal brankáře Šebka z blízka Tichý. Hostující brankář Šebek se zkušenostmi z londýnské Chelsea, kde dva roky působil v rezervním týmu, si takový úvod asi nepředstavoval. Rychlá úvodní branka určila ráz celého zápasu. Domácí získali sebevědomí, uklidnili se a kontrolovali hru. Zaměstnávali gólmana v rychlém sledu, když se o to starali Tichý s Linhartem. V 19. minutě vystihl rozehrávku Jablonce J. Jedlička, přihrál Kabourkovi, jenže ten ještě gól odmítnul. Nepřipustil to po půlhodině hry, když ránou pod břevno zvýšil letohradské vedení na 2:0. Největší šance hostí přišla krátce před poločasem, avšak Vodrážka potřeboval ragbyovou bránu.
Letohrad držel otěže zápasu pevně ve svých rukou i po přestávce. V 67. minutě obléhali domácí branku ze všech stran, ale T. Jedlička, Tichý ani Linhart nedostali míč za Šebkova záda. To se povedlo Tomáši Jedličkovi po přihrávce Tichého v 70. minutě, když měl před sebou prázdnou branku.
Soupeř z Jablonce se v závěru na větší odpor nezmohl a domácí s přehledem dovedli zápas do vítězného konce. Po nejlepším výkonu jara zaslouženě zvítězili.

Fakta – branky: 1. Tichý, 32. Kabourek, 71. T. Jedlička. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 2:0. FK Letohrad: Ehrenberger – Šponar, Vaniš, Kail, Krystl – J. Štěpán (85. P. Štěpán), J. Jedlička, Linhart, Černohorský – Kabourek (61. T. Jedlička), Tichý.

MFK Trutnov – SK Vysoké Mýto 1:2 (0:1)
Hodně důležité vítězství si přivezli fotbalisté Vysokého Mýta, když sestupem ohrožený Trutnov zdolali na jeho půdě 2:1.
Mezi střelce se zapsal Ivo Svoboda, který pět minut před poločasem proměnil pokutový kop, po přestávce zvýšil vedení Kopecký v 62. minutě. Za domácí už pouze snížil v 78. minutě Kejzlar.

Fakta – branky: 78. Kejzlar – 40. Svoboda z pen., 62. Kopecký. Rozhodčí: Mrkáček (Praha). ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 0:1. MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Makovský, Horák, Tobiáš – Kamitz (73. J. Holubec), Kovář, Marks, P. Holubec – Kejzlar, P. Doubic (65. Čech). SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Pecháček, Jeníček, Živný – Konečný (81. Valášek), Daněk, Kopřiva, Kopecký – Šumský (88. M. Kovář), Svoboda.

(bed, mh)