K. Hora  – Letohrad 2:0 (0:0)

Obě mužstva začala utkání opatrně a dlouho se nic zásadního před žádnou z branek nedělo. První závažnější akci předvedli domácí ve 14. minutě, ale po rychlém protiútoku Auer střelou po zemi Volšíka nepřekonal. Až 24. minuta přinesla první střelu v podání Letohradu mezi tyče. Kulhánek ale vyslal tak slabou ránu, že pro brankáře Šimona nebylo velkým problémem střelu zneškodnit. Domácí na tom s přesností střel také nebyli lépe. Po uklouznutí obránce Miroslava Sekela se před velké vápno snadno dostal Filipec, ale tutovku poslal vysoko nad. Ve 38. minutě po zcela zbytečném faulu ve středu hřiště uviděl červenou kartu Bíro a Letohrad dohrával utkání v oslabení. Hosté první poločas dohráli v křeči, hráči neudrželi míč na svých kopačkách, nepřesně kombinovali a zbytečnými ztrátami se dostávali pod tlak.
Vstup do druhého poločasu se naopak hostům vydařil. Začali lépe kombinovat, častěji drželi míč na kopačkách a začali domácí i v deseti přehrávat. To, že má Letohrad problém se zakončením a vstřelením branky, předvedli postupně Kulhánek, Brendl, Martin Sekel a další. Jak se mají dávat branky naopak ukázkově předvedli domácí hostům v 75. minutě. Po rychlém protiútoku se do šance dostal Schwarz a nikým neohrožován podstřelil Volšíka a domácí vedli 1:0. Hned o minutu později mohlo být srovnáno. Strasmeierovu střelu domácí se štěstím zablokovali na roh a z rohu Brendl domácí branku přestřelil. V době závěrečného náporu Letohradu domácí předvedli úspěšný brejk a Vančura z velkého vápna střelou po zemi překonal podruhé brankáře Volšíka.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Domácí si v úvodních pětadvaceti minutách vytvořili územní převahu, k tomu jsme ale napomohli sami zbytečnými ztrátami míčů v přípravné fázi a malým důrazem ve středu pole. Podle mého názoru jsme ve druhé části byli herně lepším týmem, byli jsme i nebezpečnější. V této fázi nás domácí ohrožovali pouze ze standardních situací. Rozhodla klasicky naše špatná produktivita. Druhý gól padl již při hře vabank. Mužstvo se po vyloučení semklo a příkladně zápas odbojovalo. Troufám si říci, že jsme minimálně bod, né-li tři, ztratili. Bez vstřeleného gólu v takovýchto utkáních těžko můžeme pomýšlet na body."

Branky: 75. Schwarz, 90. Vančura

Sestava Letohradu: Volšík  – Mir. Sekel, Strasmeier, Macek, Kail – Štěpán, Dvořák, Bíro, Kulhánek – Brendl, Kabourek (46. Ma. Sekel).

(hyn)