Někdejší účastník ČFL nezačal sezonu rozhodně podle svých představ a po dvou domácích porážkách plně bodoval dosud pouze na hřišti v Horních Měcholupech a bohužel pro domácí, stejné se mu podařilo i v sobotu v Nové Pace.

Nová Paka – Letohrad 0:1

Novopacký trenér v kádru stále postrádal Lukáše Musila a někteří hráči základní jedenáctky nastupovali do utkání ne zcela fit. Na tuto skutečnost doplatil Mirek Král, který musel již po dvaceti minutách hry hřiště opustit pro svalové zranění. Zápas začaly oba kolektivy opatrně, ve snaze neudělat defenzivní chybu, která by tak mohla rozhodnout vyrovnaný duel.

Obě obrany pracovaly spolehlivě a tak šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Do první dobré střelecké příležitosti se dostali domácí až v 17. minutě, kdy na pěkný centr Rozsévače z pravého křídelního prostoru hlavou nedosáhl ve výskoku před brankářem Kykalem nikým nekrytý Počta. Hosté produkovali podobný způsob hry jako Novopačtí, kdy zabezpečená obrana byla tou hlavní devízou a ofenzivní část měly naplňovat brejkové výpady na polovinu soupeře. Pro diváky se tak odehrávalo méně atraktivní utkání. Bohužel pro domácí, rozhodující defenzivní chyby zápasu se dopustili právě oni a tento fakt nakonec znamenal ztrátu tří bodů na vlastním hřišti. Ve 36.minutě špatnou rozehrávku ve středu hřiště potrestali Letohradští brejkem v přečíslení a následná zpětná přihrávka od brankové čáry našla nabíhajícího Nadrchala, jehož umístěná střela skončila u levé tyče Ottmarovy svatyně. Tento gól viditelně zvýšil útočnou aktivitu domácích, ale zároveň také zocelil obrannou ulitu soupeře. Novopačtí i přes velkou snahu výrazněji Kykala v brance Letohradu neohrozili.

Po změně stran se obraz hry závěru první půle ještě znásobil. Domácí dobývali polovinu soupeře, který jen zpočátku pozorně bránil a při četné upracovanosti akcí Nové Paky mu to nečinilo větších problémů. Hosté se při defenzivních činnostech v této části hry mnohdy nerozpakovali nad zakopnutím míče mimo areál Letního stadionu v Jírových sadech, který tak skončil několikrát v přilehlém parku, nebo na silnici v Havlově ulici. Tento způsob hry Letohradu plně vyhovoval a domácím tak evidentně ubíral sil.

V závěru zápasu trenér Frýdek přistoupil ke hře vabank, kdy se kapitán Ptáček přesunul na hrot útoku a obrana začala hrát oslabena o jednoho muže, s cílem dlouhých míčů právě na již jmenovaného novopackého obránce. Vzdušnému prostoru před šestnáctkou Letohradu a v ní však kraloval, až na několik výjimek, urostlý Strasmeier, který tyto snahy lehce eliminoval. V úplném závěru však mohli hosté ještě svůj náskok zvýšit, když na půlící čáře vybojoval míč Semerák, přešel s ním až do pokutového území Nové Paky a k jeho zablokovanému pokusu se dostal Stejskal, jehož dělovka zazvonila o břevno Ottmarovy branky.
Výsledkově a i herně střetnutí těchto dvou soupeřů tak nápadně připomnělo jarní duel na stadionu v Jírových sadech. Novopačtí tímto nepovedeným utkáním zaznamenali první podzimní mistrovskou porážku. Letohrad odjel domů se třemi body.

(axe)