Poslední jarní kolo před domácím publikem Letohradu vyšlo a konečným skóre vyrovnal nejvyšší výhru v sezoně. Paradoxně se tak stalo proti poslednímu a prvnímu týmu tabulky. Hrstka diváků viděla zajímavé střetnutí a návrat FK OEZ do zlepšené formy, která je potvrzena druhým vítězstvím v řadě, třetím utkáním po sobě bez obdrženého gólu a jubilejním desátým čistým kontem Pavla Kykala.

Letohrad – Dobrovice 2:0

Hosté v tropickém vedru nezačali špatně a divákům se nechtělo věřit, že přijel jasně sestupující tým. Akce Boška a Murárika musel likvidovat Kykal a nebyly to jednoduché situace pro zkušeného gólmana. První potlesk věrných fanoušků na sebe rovněž nenechal dlouho čekat. Kail ideálně našel Geržu, jenž se mohl Bartoše zeptat, kam míč umístit, přesto trefil pouze brankářovy nohy. V 10. minutě Vaniš přesným pasem vybídl ke kličkované ve vápně Řeháka, ovšem nebezpečí nebylo tak velké, jak se v zárodku šance mohlo zdát. Ve 14. minutě s chutí hrající Kail vyslal vpřed rychlík s názvem Semerák, finální přihrávku odvrátili vracející se protihráči. Ve 33. minutě se na hraně šestnáctky hbitě otočil s míčem Brendl, střela byla tečována na rohový kop. Ve 38. minutě vylétly na hřiště první konfety. Brendl se fantasticky zbavil Šulce a situaci sám na brankáře zvládl přesně a poslal svůj tým do vedení. To už domácí měli hru pod kontrolou a narodil se další velefotbalový moment. Trio Stejskal, Semerák a Gerža roztočilo kolotoč přihrávek v kosmické rychlosti, avšak zakončující Gerža těsně minul dobrovickou svatyni.

Krátce po změně stran Řehák uvolnil Semeráka, a ten si mohl připsat na svoji pažbu devátý zářez, který vyrobil v situaci sám proti Bartošovi. Po hodině hry se do slibné pozice dostal bývalý prvoligový hráč Zbončák, ale jeho hlavička mířila nad. Na opačné straně se prezentoval pohotovou střelou Kopecký. Stejný hráč ještě připravil v závěru dobrou pozici pro Moníka, který bránu minul.

Po zápase byl trenér Jaroslav Veselý nadšený z dalších tří bodů. „Určitě jsme to utkání zvládli. Nebyla to pro nás jednoduchá situace, protože jsme se ještě stále mohli zapojit do bojů o záchranu, kdyby byla opravdu špatná konstalace. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany. Potvrdilo se to, co jsem říkal. Dobrovice byly opravdu dobrým soupeřem. Takhle dobře tady nikdo nehrál. Klidně jsme mohli i prohrávat, ale naštěstí jsme dali branku a pak jsme si to hlídali.“ Pro diváky byl zápas koukavý. Tropické počasí ale mnoho lidí od vody na fotbal nepřitáhlo. „Mrzí nás to, že přišlo tak málo diváků. Mají na to asi vliv i ty naše nevydařené poslední výsledky a samozřejmě to počasí. Není to jednoduché. My se ale chceme divákům revanšovat za ty naše nepodařené výkony a doufejme, že to příští sezonu bude lepší a budeme lákat diváky ve větším počtu.“

Po posledním zápase na domácím hřišti zhodnotil situaci také záložník Jan Řehák: „Nejvíc se nám nedařilo asi kvůli tomu, že jsme si nechávali dát laciné góly a strašně jsme se nadřeli na to, abychom nějaký dali my.“

V uplynulých zápasech, kdy se letohradskému „áčku“ nedařilo, byla na hráčích, nejen podle slov trenéra, patrná psychická deka. S úspěchy, které přišly, je deka tatam. „Určitě z nás spadla, když jsme vyhráli v Nové Pace. Nebylo to sice moc lepší, ale zlomili jsme to bojovností. Přitlačili jsme v osobních soubojích. Pomohlo nám, když jsme na tréninku vyhráli. Občas jsme byli vyhecovanější než při zápasech. Tvrdili nám to alespoň v kabině ´staří´. Ale určitě to byla pravda,“ dodal Jan Řehák. Na adresu sobotního utkání s posledními Dobrovicemi řekl, že se na vítězství opravdu celý kádr velmi nadřel a tropické počasí k tomu příliš nepřidalo.

(hah, such)