Divize C: Ústečtí fotbalisté si vyzkouší umělou trávu v Ohrazenicích, jedou do Pardubic

Ústečtí fotbalisté rozhodli o svém vítězství nad Novou Pakou ve druhém poločase a nutno říct, že výsledek 4:1 byl zcela zasloužený. Letohrad hostil Mšeno, které se prezentuje ambicemi na postup. Nakonec hostujícímu celku stačila jedna výstavní rána k vítězství, neboť Letohradští byli v koncovce tak trochu bezradní.
Ústí čeká ve druhém kole cesta do Pardubic. Letohrad zajíždí na půdu zachraňujícího se Nového Bydžova.

NE 14.30: FK Pardubice B (7. místo 23 body) – Jiskra Ústí n. O. (4. místo 24 body)
Ústečtí odehráli podzimní zápas skvěle a vyhráli 5:1. Jenže teď to bude jiné. Hrát se bude na umělé trávě, která je úplně odlišná od té, kterou využívají fotbalisté v domácích podmínkách. "Oproti podzimnímu utkání to bude diametrální rozdíl. První utkání jara jsme odehráli také na umělé trávě, ale tady je úplně jiná než v Ohrazenicích, kde se bude hrát. Očekávám, že by to mohlo hodně ovlivnit zápas, a uvidíme, jak se s tím popereme," uvedl trenér Jan Navrátil.
Sestavu, která vyběhne v neděli k utkání, nám trenér Navrátil neprozradil, ale přece jen něco naznačil. "Uvidíme, koho do zápasu pošleme. Rozhodneme se až po trénincích koncem týdne. Nicméně jsem rád, že se rychle dává dohromady Míra Knápek, jeho start ještě prodiskutujeme. Pravděpodobně bude základní jedenáctka stejná nebo maximálně s jednou změnou."
Pardubice se prezentují dobrým fotbalem. S jakou taktikou tedy Ústečtí vyběhnou na trávník? "Budeme se snažit o to samé, co jsme na Pardubice praktikovali na podzim, pronikat po křídlech a zásobovat útočníky centry. Samozřejmě musíme počítat i s tím, že ta tráva bude o dost pomalejší než tady. Na utkání se těšíme a uvidíme, jak se nám bude dařit," spřádá plány ústecký trenér.
Rozdíl v tabulce je mezi oběma celky pouhý bod a Ústečtí půjdou podle slov Jana Navrátila do utkání s cílem získat tři body. "Jako každý zápas, tak i teď budeme chtít vyhrát. Nebude to určitě jednoduchý zápas, protože Pardubice podlehly v prvním kole Svitavám. S Pardubicemi byly vždy dobré zápasy a uvidíme, jak to bude tentokrát," těší se ústecký kouč.

SO 15.00: RMSK Cidlina Nový Bydžov (15. místo, 15 bodů) – FK OEZ Letohrad (9. místo, 22 body)
Letohrad zajíždí na půdu Nového Bydžova, jehož podzimní souboj skončil vítězstvím Letohradu 2:0. První zápas v jarní části se týmu pod vedením Františka Dvořáka příliš nepovedl. "Po prvním kole je těžké dělat nějaké závěry, ale každopádně je tým Bydžova v lepším psychickém stavu než my. Získal tři plusové body, my naopak tři ztratili. Tím ovšem nechci říct, že jedeme předem poraženi. Budeme se snažit v Bydžově neprohrát, ale víme moc dobře, že to bude nesmírně náročné," tuší letohradský kouč.
Tým z Šedivské ulice nebude čekat nic lehkého. Bydžov zvítězil na půdě Holic a předvedl velmi sympatický výkon. "Karla Havlíčka znám ještě z dob své hráčské kariéry a dobře vím, že je schopen kvalitně připravit tým, což koneckonců dokázal hrou i výhrou minulý týden v Holicích," ví o kvalitách týmu soupeře Dvořák.
Letohradské fotbalisty tlačí bota hlavně v proměňování příležitostí. Letohrad si dokáže šance v zápase připravit, ale využití je minimální. Dá se koncovka natrénovat? "Na koncovce se speciálně pracovat na tréninku sice dá, ale s utkáním se to nedá srovnávat. Tréninkové jednotky speciálně zaměřené na koncovku nemáme," dodává trenér.
Tabulka divizní skupiny C je vzácně vyrovnaná a jakákoliv ztráta může být pro tým nepříjemná. "Rozhodně tak daleko nepřemýšlím. Jediné, co mě zajímá, je zdravotní stav hráčů a pozitivní přístup všech hráčů jak na tréninku, tak v kabině," říká František Dvořák.