Naprosto rozdílnou situaci mají před sebou v divizi fotbalisté Ústí a Letohradu. Zatímco Ústí na svém hřišti přivítá Horní Měcholupy, jeden z nejlepších týmů soutěže, tak Letohrad jede do Dobrovic, kterým patří poslední místo v tabulce.

Sobota, 14.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (14. místo, 14 bodů) – Horní Měcholupy (2. místo, 28 bodů). „Měcholupy se snaží využívat především standardních situací. Těží ze své výškové převahy,“ představuje svého soupeře ústecký trenér Ivan Kopecký. Jeho soupeř si ale prochází drobnou krizí, dvakrát za sebou prohrál. „Viděl jsem Měcholupy v Převýšově, kde se na malém hřišti vyhrává těžko, a ony vyhrály, nějakou jejich současnou krizi bych neřešil. Dvakrát ztratily, ale soupeř je to velmi těžký,“ říká Kopecký. Ústí dostalo minulý týden direkt v Převýšově, kde prohrálo 1:4. „Takový výkon by se neměl opakovat, je důležité sednout si zpátky na zadek. Po individuálních hrubých chybách jsme prohrávali po patnácti minutách 0:2. Věřím, že jsme se poučili,“ je přesvědčen Kopecký, který se musí obejít bez Šruta, Jana Davida, Chudého a otazník visí nad Borkem.

Sobota, 14.00: Dobrovice (16. místo, 8 bodů) – FK OEZ Letohrad (9. místo, 19 bodů). Dobrovice minulý týden zázračně porazila Živanice 7:2. „Mluvil jsem s trenérem Živanic a Dobrovice vyhrála zaslouženě. Nemá špatný tým. Dopředu je silná, jen dostává laciné góly. Na poslední místo nepatří,“ upozorňuje letohradský trenér Jaroslav Veselý. Po posledních nevydařených zápasech se Letohrad potřebuje chytit jako sůl. „Nejde ani tak o soupeře, ale pokud nebudeme přistupovat k utkání zodpovědně, budeme prohrávat s každým,“ prohlásil Veselý. Počítat nemůže s Brendlem, Stejskalem, Strasmeierem, Geržou a Čejkou.