Fotbalisté Letohradu na jaře v divizi ještě neprohráli. Dnes se jim do cesty postaví silný Bydžov.

Sobota, 16.30: FK OEZ Letohrad (6. místo, 30 bodů) – RMSK Cidlina Nový Bydžov (3. místo, 31 bodů). Na Letohrad čeká špičkový divizní tým a hodně ofenzivní. „Navíc mají skvělý vstup do jarní části a třikrát vyhráli. Často se to říká jako klišé, ale na sobotu to platí stoprocentně. Čeká nás jeden z nejtěžších zápasů jara,“ říká letohradský trenér Jaroslav Veselý. „Bydžov má dobře poskládaný tým. Je to mužstvo bojovníků, o tom svědčí poslední zápas s Dobrovicemi,“ odkazuje Veselý na duel, v němž Bydžov dvakrát prohrával, nedal penaltu a přesto vyhrál 3:2.

Ohromnou sílu má Bydžov ve standardních situacích. Letohrad to moc dobře ví. Na podzim s ním prohrál 1:4 a dvakrát po nich inkasoval. „Navíc jsme s Bydžovem hráli i v zimě a opět jsme dostali dva góly ze standardky. Těžko se to brání. Bydžov nemá jenom dva hráče, kteří jsou nebezpeční. Chodí jich tam třeba pět a každý může udeřit. Důležitý je pro ně i Blažej, který kope standardky velice dobře. A navíc budeme mít mančaft asi poměrně malý,“ dělá Veselému soupeř trochu starosti.

Daleko víc jich však má, když se podívá do vlastních řad. Minulý týden to vypadalo, že už nemůže být hůř. Chybělo mu sedm hráčů. Aktuální stav? „Na marodku přibyli Kříž, Moník a Řehák, navíc po zápase ve Dvoře je zraněný Čada,“ konstatoval Veselý. Jedinou pozitivní věcí je, že začal trénovat mladý útočník Kopecký. „Kdo bude živý, asi bude hrát,“ usmíval se letohradský trenér.

Přesto na přeplněné marodce našel alespoň něco pozitivního: „Dostanou hráči, kteří jindy nenastupují. Kdy jindy by chtěli ukázat, že do mužstva patří? Tým netvoří jenom jedenáct lidí a v sobotu mají kluci z lavičky ideální možnost ukázat, co dovedou, a zamotat mně hlavu pro příští zápasy.“

Neděle 16.30: Pěnčín-Turnov (8. místo, 25 bodů) – Jiskra Ústí nad Orlicí (11. místo, 23 bodů).
Turnov předvedl při středeční dohrávce v Převýšově slušný výkon a klidně mohl vyhrát větším rozdílem než jenom 2:0. „Má dobrou formu. Je to takové stabilní divizní mužstvo,“ soudí o svém soupeři trenér Ústí Jiří Saňák. Ten už minulý týden plánoval, že by mohl využít služeb rekonvalescenta Lukáše Roušara, ale vzhledem k jasnému vývoji, Ústí vyhrálo nad Českým Dubem 5:0, do zápasu nezasáhl. „Nachystaný je, možná už nastoupí v základní sestavě, možná ne. Do neděle je ještě času dost,“ odmítal Saňák alespoň naznačit, zda se na bojovného středního záložníka dostane.

Proti Ústí se celkem pravděpodobně postaví i čtyřicetiletý Josef Weber, bývalý hráč Jablonce a Sparty. „Známe se ze studia profilicence, strašně se na něj těším, doufám, že tam bude. Jeho jméno určitě budí respekt. Pokud starší hráči mají charakter třeba jako náš Pepa Vondra, mají mužstvu hodně co dát,“ myslí si Saňák.