Takže proč nepřijít s něčím novým. Takovou bombou by bylo, že by se Letohrad pohyboval v popředí tabulky, což tady dlouho nebylo.
Trenér FRANTIŠEK DVOŘÁK má ovšem skromnější cíle. Spokojen je s konkurencí v mužstvu, protože přivedl tři hráče, z toho dva nesmírně zkušené.

Trenére jsme na startu nového ročníku divize. Co vám napověděla příprava, která je oproti té zimní sice kratší, ale podmínky jsou o hodně příznivější?
Příprava rozhodně neproběhla dle našich představ. Vlivem dovolených a různých zranění jsme se ani v jednom utkání nesešli v kompletním složení. Ale díky tomu, že se náš kolektiv pouze rozšířil, neměl by tento fakt mít vliv na naši nesehranost.

František DvořákAvizoval jste určité změny v kádru. Přišli Nadrchal a Černík. Bude to stačit?
Samozřejmě jsme měli vytipované i jiné hráče, ale naše jednání s nimi nebyla úspěšná. Pro nás ale nebylo nutné za každou cenu kádr doplňovat o jiné než naše hráče. Stále platí, že v Letohradu chceme a budeme dávat příležitost vlastním odchovancům.

Jak zmíněná dvojice zatím naplňuje vaše představy?
Z přípravných utkáních se toho zase tak moc poznat nedá. Takže o naplnění představ je předčasné v tuto chvíli hovořit. V přípravném období jsme se zaměřili na to přivést do naší kabiny zkušenost, to se povedlo. Navíc když člověk vidí, jak tito hráči přistupují k tréninku, je jejich přínos nezpochybnitelný.

Michala Čadu jsem si nechal na samostatnou kapitolu. Toužil jste tedy po jeho zkušenostech, když se vrátil ze Žamberka?
Přesně tak. Nikdo z našeho kádru nevstřelil více branek v letohradském dresu než on. Některé hráče, kteří jsou v kádru, dokonce sám trénoval v dorostu. Je nejen pro ně fotbalovým vzorem a našemu kolektivu má rozhodně co nabídnout, ať už na hřišti,v kabině, ale i mimo hřiště.

V týmu účastníka krajského přeboru byl nesmírně platným hráčem. Může svou roli naplňovat na místě, kde fotbalově rostl?
Nevidím jediný důvod, kromě zranění, proč by tomu tak nemělo být i nadále v letohradském dresu.

Naopak nikdo z týmu neodešel. Konkurence tedy vzrostla. Je to na hráčích znát, že musejí odvádět v trénincích maximum?
Paradoxně se někteří hráči ještě nedokázali srovnat s větší konkurencí. Jakoby jim svazovala nohy. Ale na trénincích je zvýšené úsilí znatelné.

Pro vás, jako trenéra, je to jedině ku prospěchu věci, ne?
S tím panuje samozřejmě velká spokojenost a věřím, že se tato skutečnost projeví v podzimní části.

Odehráli jste několik přípravných zápasů. Dá se říci, že jste na sezonu připraveni ve všech směrech?
Vinou již zmíněných zranění a dovolených jsme nesehráli jediný zápas podle našich představ. Vždyť generálku v Uničově jsme odehráli bez šesti hráčů a stále není jisté, jestli se dají zdravotně do pořádku na první mistrovské utkání se Dvorem.

Výkop se blíží, jste všichni zdravě nabuzeni bojovat od prvních minut o body?
Nemáme lehký los a začátek tak bude velice důležitý. Ale tým Dvora měl velice kvalitní výsledky v přípravě a bude pro nás představovat velice těžkého protivníka.

Divize C se hodně obměnila. Čeká na vás sedm nových týmů. To je dost vysoké číslo.
Předpokládám, že jako každý rok bude divizní tabulka velice vyrovnaná.

Sondoval jste, kdo a jak si v přípravě vedl?
Sledovali jsme pouze výsledky Dvora jakožto našeho prvního soupeře. Jinak se výhradně soustředíme na naše výkony a výsledky.

Kdo se bude podle vás letos pohybovat na špici?
Nemyslím si, že letos bude někdo tak dominantní, jako byla vloni Dobrovice. Většinu mužstev bude zajímat zejména záchrana.

Cíl týmu pro sezonu?
Být mnohem úspěšnější na domácím hřišti. Také se vyvarovat sestupovým starostem. Ovšem vzhledem ke skutečnosti, že budou sestupovat minimálně čtyři týmy, a každoroční vyrovnanosti tabulky bude velice složité tento cíl splnit. Chceme se fotbalem bavit a mít po odehraných zápasech dobrý pocit ze hry.