Sobota 5. června, 17.00: FK Nová Paka (5. místo, 40 bodů) – FK OEZ Letohrad (10. místo, 37 bodů).

Svěřenci Jaroslava Veselého sehrají poslední utkání jarního kola venku. Tentokrát navštíví Novou Paku, kde budou soupeřit s celkem, který je na pátém místě. V posledním zápase se Letohradu podařilo získat po šesti kolech alespoň jeden bod za remízu. Veselý si ale postěžoval, že hra se sice zlepšila, ale mužstvo, i když si vytvořilo mnoho šancí, žádnou z nich neproměnilo. „Tento týden jsme se v tréninku zaměřili především na proměňování šancí. Snažili jsme se hráčům vytvářet situace, aby se dostali do zakončení. Ale ani na tréninku to není žádná sláva,“ popsal přípravu Jaroslav Veselý. Do Nové Paky odjede Letohrad znovu pouze s 11 hráči. Další onemocněli. „Filip je zraněný dlouhodobě, Čada se přidal na marodku. Už měsíc dohráváme s 11 hráči, ale není to pro nás nic nového, “ dodal Veselý.

Sobota 5. června, 17.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (6. místo, 38 bodů) – SK Převýšov (14. místo, 32 body)

Kouč Ústí nad Orlicí Jiří Saňák se se zraněními hráčů nemusí potýkat. „Rosťa Borek je do konce sezony vyřazen, ale máme šestnáctičlenný kádr. Co nás na zápasech zdobilo, je, že jsme se mohli spolehnout na celou šířku mužstva. Dlouhodobě se nám zranění na jaře vyhýbá, celou dobu hrajeme průměrně s 15 – 16 hráči na tréninku. Z tohoto pohledu nás ani jedno, dvě zranění nemůžou rozhodit,“ uvedl Saňák.
Převýšov bude v Ústí bojovat proti sestupu z divize, domácí pod vedením Saňáka ale udělají pro výhru vše a pokusí se proměnit všechny šance, do kterých se v zápase dostanou. „Herně do toho půjdeme naplno. Chceme doma vyhrát, abychom si mohli po zápase zakřičet náš pokřik. Už se na Převýšov opravdu těšíme, “ potvrdil Jiří Saňák, který stojí v čele ústeckého „áčka“ půl roku.

Poslední zápas, který Jiskra odehraje doma, začne dnes v 17 hodin.

(hah)