Fotbalisty Ústí a Letohradu čekají v divizi rozjeté mašiny. Český Dub sice hrál jenom jednou, ale dokázal skolit Horní Měcholupy, jeden z předních celků soutěže. Letohrad čeká Dvůr Králové, který získal na jaře šest bodů.

Sobota 15.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (12. místo, 20 bodů) – Podještědský F.C. Český Dub (11. místo, 21 bodů).

Varování pro Ústí číslo jedna zní: Pozor na dlouhé auty! Krasnický vezme míč do ruky, mrští ho směr vápno a gól. Tento scénář nastal v Horních Měcholupech dvakrát a Český Dub tam vyhrál 2:1. „Hráče na to určitě upozorňovat budeme. Nebezpečné to určitě je. U autu je výhoda, že ho hráč hází z ruky a trajektorie míče je pořád stejná,“ upozorňuje ústecký trenér Jiří Saňák. Ovšem nejenom dlouhými auty živ je Český Dub. „Má dost rychlých hráčů, jsou to takoví poctiví dříči. Je to tým, který bojuje o setrvání v divizi,“ vypozoroval Saňák a dodal: „Pro nás se stávají nepřítelem, který nám chce vzít divizi. Určitě nás čeká zajímavá bitva.“

Ústecký trenér si může mnout ruce, že konečně bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. Chybět bude jenom Javůrek. „Dokonce už i Lukáš Roušar bude moci jít na lavičku,“ pochvaluje si kouč.

A čeká, kolik se na ústeckou jarní divizní premiéru přijde podívat fanoušků: „Zvědavý jsem hodně. Vedení proto dělalo hodně, třeba se po celém Ústí roznášely letáky, lidí snad přijde dost.“

Neděle, 15.00: TJ Dvůr Králové nad Labem (8. místo, 24 bodů) – FK OEZ Letohrad (4. místo, 29 bodů)

Dvůr Králové tasí na zápas nečekanou zbraň. Nemá v pořádku hřiště, takže se bude hrát na ploše číslo dvě, v Podharti. A tam Dvůr ještě nikdy neprohrál. „Je pro nás velká výzva ve Dvoře uspět a je jedno, na jakém hřišti,“ nedělá si starosti letohradský trenér Jaroslav Veselý.

Oproti minulému zápasu s Náchodem (1:1) Veselý chystá změny v sestavě, ale radost z toho příliš nemá: „Po tom výkonu se změny nabízejí, ale budou spíš vynucené. Přes týden jsme trénovali pouze v osmi. Marodka se nám rozrůstá.“ Vašata má chřipku, Nadrchala trápí kotník, zranil se i Hundák. K nim je potřeba přičíst ještě Stejskala, Brendla, Kopeckého a Vaniše, který byl pracovně mimo Letohrad. „Sestavu budu stavět podle toho, kdo zůstane zdravý,“ posteskl si Veselý.

Dvůr se sice nachází v tabulce pod Letohradem, ale pokud doufáte, že to budou mít Veselý a spol. lehké, jste na omylu. „Čeká nás konsolidované mužstvo s výborným brankářem, sehranou obranou, které kraluje Kruliš. Kilevník v záloze je vynikající a vedle něho si velice dobře vedou i Míl a Holub,“ vypočítává Veselý. Pozor si Letohrad musí dát i útočníka Lukáše Slezáka. Proti Dobrovicím se několikrát dokázal uvolnit do samostatného úniku.

„Určitě a navíc má Dvůr výhodu v tom, že má ze dvou zápasů šest bodů, nebude pod žádným tlakem. Čekám, že by se nemusel tak soustředit na obranu jako Náchod a uvidíme pěkné utkání,“ přeje si letohradský kouč Veselý.