Svěřenci Jaroslava Veselého potvrdili svou převahu a zvítězili 2:0. Letohrad nadále zůstává bez ztráty bodu a díky ostatním výsledkům navýšil svůj náskok na čele na 5 bodů. V dalších dvou kolech nastoupí svěřenci trenéra Veselého v Trutnově a Chrudimi, tedy u soupeřů, kteří ho v jarní tabulce nejvíce prohánějí.

Letohrad – Semily 2:0 (1:0)

Branky: 30. Konečný, 81. Kuželka.

Ze čtveřice ne zcela zdravých hráčů nakonec nemohl do hry pouze kanonýr Brendl, ale nebojácný a houževnatý Konečný ho plně nahradil. Úvodní oťukávací čtvrthodinku ukončila pěkná kombinace, na jejímž konci byl Moník a nepřesná hlava Kaila. Další výměna míče mezi Kuželkou a Moníkem a tečujícím Konečným rovněž prostor mezi třemi tyčemi nenašla. Na opačné straně po brejkové situaci musel z brány Kykal hasit požár před Vrchovským. To bylo od hostů vše a hrálo se pouze před brankou Macháčka, který několikrát potvrdil své nesporné kvality. Ve 20. minutě Kail několikrát vybojoval míč, protlačil se až k brankové čáře, Semerák míč hrnul před sebou, ale gólman se nedal. O dvě minuty později zatočil střelu Bíro, Macháček vyboxoval. Další akce na sebe nenechala dlouho čekat, Nadrchal důrazně prošel po pravé straně, balón skončil v náruči hrdiny Semil Macháčka. Ve 29. minutě byl hostující brankář poprvé překonán díky průniku Konečného, ale míči v cestě do sítě stál dobře postavený stoper. Po půlhodině hry udeřilo a diváci si oddechli. Skvělé uvolnění Konečného na hraně vápna a výtečné zakončení přesnou střelou znamenalo vedení a výbuch nadšení. Ve 35. minutě příležitost rozjel Moník, Nadrchal předložil Konečnému, pohledný ťukes skončil v rukavicích Macháčka. Před přestávkou vzal míč Nadrchal, obešel. co mu stálo v cestě, a z 20 metrů zakončil kolem pravé tyče.

I po změně stran se hrálo na polovině Semil, byť už tolik brankových příležitostí nepřicházelo. Semerák vymyslel slibnou akci pro Konečného, ten ji ovšem nedokončil. V 50. minutě Bíro nádherně obstřelil bránícího hráče, kroucený míč s námahou vystrčil Macháček na roh. Následovaly dvě podobné akce. Nejprve duo Bíro s Konečným, druhý jmenovaný hlavou nad. Stejně dopadla i dvojice Vaniš – Kuželka. Pojistka vedení se narodila v 81. minutě. Snad patnáctý roh domácích rozehrál Vaniš s Moníkem tak, že si míč pohodlně vyměnili, následoval přesný pas do ohně, kde Kuželka hlavou pečetil skóre.

(ros)