Čeká je nepříjemný soupeř, který sbírá body především na svém stadionu.

SO 14.30: Lhota p. L. (12. místo, 29 bodů) – FK OEZ Letohrad (8. místo, 34 body)
Letohrad sestřelil v důležitém utkání Semily (3:1). Nyní jej čeká neméně příjemný soupeř, který se opírá především o svou domácí tvrz.
Pomoci dobýt pole Lhoty pod Libčany by mohl střelec, kterého Letohrad tolik potřeboval a hlavně už snad našel. "Jsme samozřejmě moc rádi, že to momentálně Zdendovi Konečnému takhle střílí, ale my máme v týmu více hráčů, kteří mají hlad po gólech. Nechceme sázet jenom na jednoho střelce a čekat, jestli bude mít den a vstřelí nějakou branku. Myslím, že se nám to i poměrně daří, protože v devíti utkáních se o naše branky podělilo deset hráčů," je spokojen trenér letohradské družiny František Dvořák.
Lhota v posledních třech zápasech získala tři body, ovšem vše posbírala za remízy. Jenže zdání může klamat a ví to i trenér Dvořák. „Když se podíváme na statistiky, tak zjistíme, že Lhota z dosavadních devětadvaceti bodů vybojovala dvacet doma. Je tedy jasné, že domácí budou hrát i vzhledem k jejich losu jedině na vítězství, a jsme připraveni na to, že pro zisk tří bodů udělají maximum," je přesvědčen.
Zdá se, že se v Letohradu ustálila i základní jedenáctka, kterou poslal do hry v posledních třech utkáních kouč Dvořák totožnou. „Po nepovedeném utkání ve Svitavách jsme udělali korektury v sestavě a od té doby se týmu výsledkově daří. Pro další zápas máme v sestavě dva otazníky, a tak se dají očekávat změny," uvedl Dvořák.
Herní styl. To je věc, která trápí Letohrad asi nejvíce. Doma hraje tým výborně, je schopen nasázet spousty branek. Následně však přijde utkání venku a vše je jinak. „Naše hra venku a doma je bohužel jako noc a den. Při venkovních utkáních se hodně těžko dostáváme do brankových příležitostí, a to nemluvím o jejich proměňování. Budeme se samozřejmě snažit tuto nelichotivou bilanci změnit už nyní, ale moc dobře víme, že to bude nesmírně těžké," předpokládá František Dvořák.
Pomoci by mohla pohoda v kabině. Je vidět, že po nepovedeném startu se hráčům vrátilo sebevědomí a je to vidět i na hřišti. „V každém kolektivu má dílčí úspěch vliv na sebevědomí a pohodu v něm kabina. Je to samozřejmě i náš případ, na hráčích je vidět ohromná chuť na tréninku, která se zatím projevuje i v zápasech,"dodal kouč Dvořák.