Na domácích hráčích byla znatelná únava ze zimní přípravy, i přesto ale dokázali díky Kabourkovi vstřelit branku v 67. minutě.

FK OEZ Letohrad  – FK Mohelnice 1:0 (0:0)

Utkání začalo šancí Letohradu, ale v průběhu prvního poločasu si více brankových příležitostí vytvořili hosté. Již ve 3. minutě se do šance dostal domácí Novotný, který šel sám na brankáře Děreše, ale jeho střela skončila vedle brány. V 7. minutě poprvé zahrozili hosté, když po rychlých narážečkách překonali domácí obranu, ale nepřesně zakončili. Ve 14. minutě vyrazil Kykal nebezpečnou střelu z blízka na roh. Ve 23. minutě po standardní situaci hledal Nadrchal Brendla, jeho šanci ale hostující obrana zneškodnila.Ve 30. minutě se po chybné rozehrávce domácí obrany hosté dostali do vyložené příležitosti. Hostující útočník, který se řítil sám na Kykala, naštěstí nepřesně zakončil.Ve 38. minutě neudržel po trestném kopu Kykal míč v náručí. Dorážku domácí obrana srazila na roh.

Zlepšeným výkonem ve druhém poločase se domácí nakonec dočkali branky. Po rohu se z „voleje“ pěkně trefil Kabourek. Na obou stranách se ale začalo jiskřit a postupně vzplanuly vášně, které vyvrcholily v 80. minutě, kdy byl zápas po dohodě obou stran předčasně ukončen. Domácí tedy nakonec zvítězili 1:0. Poslední přípravný zápas sehrají fotbalisté Letohradu v sobotu na domácím hřišti od 11 hodin s Hradcem Králové B.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Bohužel jsme nenavázali předvedenou hrou na poslední tři utkání. Bylo patrné, že na nás dolehla únava, protože pohybově jsme na tom nebyli dobře. Ukázalo se mi, kdo je schopen se s takovou situací poprat. Na to, že se jednalo o přípravu, se hrálo velmi tvrdě, což odnesl zraněním Nadrchal. Utkání se vymklo kontrole, proto se po dohodě ukončilo. Jelikož se blíží začátek soutěže, je třeba si z tohoto nepovedeného zápasu vzít ponaučení a vrátit se zpět k tomu, co nám v minulých zápasech fungovalo.“

Branka: 67. Kabourek

Letohrad:  Kykal (46. Finke) – Šponar (45. Černohorský),Vaniš, Macek (46. Strasmeier), Neisner (45. Kail) – Bíro, Nágl (46. Rudolf), Novotný, Kulhánek  – Nadrchal (46. Kabourek), Brendl.

Mohlenice: Dereš – Chudáček, Okleštěk, Kloss, Heidenreich – Kopa, Kuba, Bayer, Fišara – A. Masopust, Mičuda. Střídali: Večeř, L. Masopust, Strnad.

(hyn)