Letohrad, který je lídrem soutěže a má „našlápnuto“ do třetí ligy, přivítá na svém trávníku celek ze Semil.

Sobota 17.00: FK OEZ Letohrad (1. místo, 41 bodů) – SK Semily (14. místo, 17 bodů).

Přestože Semily bojují o holou záchranu, Letohrad si podcenění v žádném případě nesmí dovolit. Trenér Jaroslav Veselý to jenom potvrzuje: „Semily jsou určitě týmem, který chce hrát fotbal. Jako jedno z mála mužstev ze spodních pater tabulky umí pozlobit. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého, protože Semily sice prohrávají, jsou na spodku tabulky, ale paradoxně sbírají body se silnými soupeři. Koneckonců se to na jaře ukázalo. Remizovaly doma s Velimí, a to hrály jen v deseti, a dokázaly vyrovnat. Stejně tak zremizovaly zápas s Měcholupy. Myslím, že právě proto je na místě pozornost.“
Na jarní část se Semily posílily o gólmana Macháčka a obránce Vavrouška, kteří přišli coby zkušení hráči z Varnsdorfu. Podle Veselého čeká jeho svěřence těžká šichta. Zároveň doufá, že v sobotu dorazí na stadion co nejvíce fanoušků.

V posledním utkání, které Semily odehrály s Trutnovem, sice prohrály, o týden dříve ale Jičín převálcovaly 4:0 a nastřelily ještě čtyři břevna. „Na místě je pozornost,“ řekl Veselý a pokračoval: „My se jich nebojíme, ale máme z nich respekt, máme před tímto soupeřem pokoru a jdeme do utkání se vší zodpovědností. Uvidíme, jak to dopadne.“

Starosti trenérovi Letohradu přidělává i marodka, která se v tomto týdnu rozšířila: „Na marodce je Bíro, Brendl, Macháček a Semerák a až dnes po tréninku se rozhodne, zda budou moci nastoupit, nebo ne,“ zakončil Veselý.

Fotbalisté Ústí nad Orlicí budou mít o víkendu volno. „Trénovali jsme čtyřikrát v týdnu. Na víkend jsem klukům naplánoval volno,“ řekl trenér Jiskry Jiří Saňák. On sám využije volna k návštěvě fotbalového utkání Náchod – Trutnov. „Pokud mi do toho něco nepřijde, tak se tam chci jet podívat, protože nás tito soupeři čekají v následujících kolech,“ zakončil Saňák.