Po třech odehraných kolech svítí na jejím kontě stále nula.

Letní přestávka, jak se zdá, prospěla v okresním přeboru II. třídy především lanškrounskému béčku. To ještě jako jediné neztratilo ani bod a konta soupeřů navíc zatěžuje vysokými příděly. Hned sedmkrát lovil ze sítě míč brankář jinak solidních Mistrovic. Hodně branek ale padalo i v dalších utkáních.

Lanškroun B – Mistrovice 7:0

Takhle povedený víkend v Lanškrouně dlouho nepamatují. Áčko přivezlo cenné tři body z Hlinska, rezerva zase doma rozstřílela Mistrovice. Kanonáda začala po čtvrthodině hry, kdy po křídle unikl Petik a tvrdou střelou otevřel skóre. Za dalších dvacet minut se prosadil hlavou Šebrle a hned dvě minuty na to podruhé Petik – 3:0. Poločas uzavřel povedeným lobem Mizerák a kdyby měli domácí střelci přesnější mušku, mohl být stav i vyšší. Po změně stran dal vedoucí Lanškroun najevo, že zápas nehodlá jen dohrát. Ve 48. min. zkompletoval hattrick Petik a kanár zazpíval Mistrovicím po tečované ráně Šenkýře – 6:0. Deset minut před koncem uzavřel účet zápasu svou druhou trefou Mizerák.

Fakta – branky: Petik 3, Mizerák 2, Šebrle, Šenkýř. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:1. Diváci. 120. Poločas: 4:0.

Kerhartice – Králíky B 4:3

I přes deštivé počasí viděli diváci velmi zajímavý zápas, sedm branek a první vítězství domácích v letošním přeboru. Ve 4. min. se do první šance ovšem dostali hosté, ale Kačer byl na svém místě. V 7. min. vystřelil Janota a domácí vedli 1:0. V 11. min. byl v šanci Kukla, ale nastřelil jen obránce a byl z toho pouze rohový kop. Ve 25. min. hosté nebezpečně vystřelili, jenže z následného protiútoku, kdy Fišar ideálně přihrál Kuklovi, bylo rázem dvoubrankové vedení Kerhartic. Ve 30. min. ještě skončila střela Eliáše těsně vedle hostující branky. Druhý poločas začali lépe hosté a v rozmezí 53. - 60. min. vstřelili 2 branky a srovnali tak stav na 2:2. Jenže v 70. min. Fišar opět ideálně přihrál Kuklovi, a ten poslal domácí opět do vedení 3:2. Hosté se však nevzdali a v 78. min. Strakou vyrovnali na 3:3. O minutu později zahrával Kukla rohový kop a Pandula vstřelil, jak se nakonec ukázalo, vítězný gól střetnutí. Hosté v závěrečných deseti minutách měli převahu, ale domácí z brejků mohli vstřelit další branky. Dvě ohromné šance po přihrávkách Kukly nedali Slavík a Dlabola.

Fakta – branky: Kukla 2, Janota, Pandula – Straka 2, Pavelka. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 2:4. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Č. Heřmanice – D. Čermná 3:0

Výsledková krize fotbalistů z Dolní Čermné pokračuje. Utkání třetího kola se kvůli rekonstrukci kabin odehrálo po dohodě v Heřmanicích a místní stadion svědčil o poznání více domácím. Začátek patřil sice Čermné, jenže už v 10. min. ji zaskočil střelou Řehák – 1:0. Po přestávce uklidnil Heřmanice druhou gólovou akcí Kubec. Definitivní podobu dal výsledku Jeřábek, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. Dolnočermenští si šance během devadesáti minut vytvořili, lepší zakončení a štěstí jim ovšem tentokrát scházelo.

Fakta – branky: Řehák, Kubec, Jeřábek. Rozhodčí: Hejl. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Brandýs – Těchonín 1:0

Po dvou remízách se domácí dočkali prvního plného bodového zisku, nováček soutěže zase poznal ve třetím kole poprvé hořkost porážky. Utkání rozhodla pohotová dorážka hlavou v podání Šebetky z 22. min. Přesnější zakončení pak scházelo oběma soupeřům, střelu domácího Hanzla zastavilo ve 40. min. břevno. Velké množství těchonínských fanoušků po utkání sportovně uznalo, že v Brandýse zůstaly body právem.

Fakta – branka: Šebetka. Rozhodčí: Řehák. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0.

Jablonné – Tatenice 2:1

Zápas začal z obou stran opatrně, první tři šance ale patřily hostům. Dočkalo se ovšem domácí Jablonné, a to v 16. min., kdy Kaška krásně uvolnil Halbrštáta, a ten se k tyči nemýlil – 1:0. Kaška nahrál také na druhý gól Vaníčkovi sedm minut před změnou stran. Ve druhém poločase hosté zabrali a když domácí Halbrštát spálil vyloženou šanci, snížily Tatenice z pokutového kopu zásluhou Soukopa. Ještě čtyři minuty před koncem mohli hosté vyrovnat, ale Šlahora v domácí brance byl proti.

Fakta – branky: Halbrštát, Vaníček – Soukop. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 0:4. Diváci: 250. Poločas: 2:0.

Sopotnice – Kunvald 1:1

V prvním poločase byli hosté herně lepší, ale nevyužili několik příležitostí. Ani domácím se nepoštěstilo, nastřelili pouze břevno. Do vedení šel po přestávce Kunvald, pěknou kombinační akci zakončil Kucej – 0:1. Osm minut před koncem ale vyrovnal hlavou Stárek. Kunvald byl po většinu utkání aktivnější, a tak byl bod pro domácí spíše úspěchem.

Fakta – branky: Stárek – Kucej. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas. 0:0.

Sruby – Albrechtice 3:3

Domácí tým měl více ze hry, více šancí, jenže třikrát hloupě inkasoval a duel skončil remízou, přičemž hosté vyrovnávali až v poslední minutě.

Fakta – branky: Šotka, Matoušek, Vrabec – Sokolík 2, Marek. Rozhodčí: Kylar. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.