Richtra se Šilarem se nahradit nepodařilo a tým přestal dávat branky. V jarní části také doplatil na horší fyzickou kondici.

„První polovina sezony byla dobrá, ale konec se nám nevydařil. Dělali jsme málo bodů. Určitě budeme muset zkvalitnit kádr,“ říká zklamaný lanškrounský trenér Pavel Smejkal.

Jarní krizi lze přičítat i absenci Michala Richtra, který odešel do Ústí. Na něm hra Lanškrouna stála a nahradit se ho nepodařilo. „Byl klíčový útočník a přišli jsme o něho,“ přiznává Smejkal a dodává: „Navíc odešel i David Šilar do Svitav, takže jsme přišli o dva hráče, kteří dokázali dát branky.“
Ústí bude usilovat o to, aby Richtr setrval a Lanškroun mu problémy dělat nebude: „Když kterýkoliv hráč může jít do vyšší soutěže, bránit mu nebudeme,“ tvrdí Pavel Smejkal.

Lanškroun neměl problém si na jaře šance připravovat, ale právě kvůli absenci ryzího střelce je nedokázal proměnit. „Do sedmdesáté minuty jsme většinou nehráli nejhůř, šance byly, jenže v posledních dvaceti minutách jsme inkasovali v průměru přes tři branky na zápas,“ vidí Smejkal jasnou příčinu jarních neúspěchu.

LANŠKROUN OČIMA TRENÉRA

Brankáři: S nimi jsem byl velice spokojený. Měli jsme vyrovnanou dvojici Wendlig, Marek.

Obránci: Dvacet minut před koncem jsme začali kupit jednu chybu za druhou a soupeř nás většinou trestal.

Záložníci: Nehráli podle našich představ. Pokulhávali jsme v rychlosti i ve hře na balón.

Útočníci: Chyběli nám dva klíčoví útočníci Richtr se Šilarem a bylo to znát.

Vedle střelecké impotence byla dalším lanškrounským minusem zmíněná fyzická kondice. „Rozhoduje zima. Když se naběhá a natrénuje určitý objem, stačí hráčům už jenom malinko, aby si udržovali určitou úroveň. Jenže kvůli pracovní vytíženosti a dalším překážkám jsme netrénovali v plném počtu,“ staví se kouč Smejkal zamítavě k otázce, zda něco nezanedbali trenéři.

Třetí nejhorší tým soutěže tak má přes léto na čem pracovat. „Potřebujeme především posílit útočnou fázi a hodil by se nám i šikovný záložník,“ naznačil trenér Pavel Smejkal, kudy se bude ubírat lanškrounský lov na posily.

LANŠKROUN– 14. MÍSTO, 30 bodů

Doma: 14. místo, 6 výher – 4 remíz – 5 porážek, skóre 16:9, 22 bodů.
Venku: 14. místo, 2 – 2 – 11, skóre 11:34, 8 bodů
Vstřelené branky: 16. místo, 27 branek
Inkasované branky: 13. místo, 53 branek
Největší výhra: 4:0 ve Skutči, 9. kole
Největší prohra: 0:6 v Chocni, 29. kolo
Památný zápas: doma se Svitavami 1:1
Lanškroun začal ve 4. kole ze zajištěné obrany a přineslo to svoje ovoce. Vzadu hrál tým bez chyb a ve 33. dal Šišan vedoucí gól z penalty. Svitavy nakonec šťastně vyrovnaly ve druhé půli díky vlastní brance.

Tři hvězdy sezony podle Pavla Smejkala


1. Tomáš Marek
2. Zdeněk Wendlig
3. Ladislav Vaško