Kluzký terén poznamenal i šlágr kola mezi Chocní a Dobříkovem.

Choceň – Dobříkov 1:0

Na hřišti se spíše bojovalo, než že by se hrál nějak výjimečný fotbal. O to více vyniká famózní trefa domácího Lubomíra Myšáka, která rozhodla o šťastném vítězi spíše remízového zápasu.

Nebezpečněji se v úvodu jevila Choceň, ale ze dvou rohů vytěžila pouze dusno před Lukesovou brankou. K první brance byl blízko ve 13. min. Dobříkov. Po zajímavé kombinaci se dostal ke střele Houžvička, jenže z levého křídla přestřelil. O sedm minut později se vyznamenal domácí brankář Gerčák. Michek z plného běhu směroval míč na volného Jehličku, který by si to uháněl sám na domácí branku, jenže bystrý gólman vletěl do centru před vápnem skluzem a odpálil balón pryč. V závěru poločasu se zapotil i Lukes. Do útoku se vydali choceňští stopeři Kaplan s Novotným, zapojili do svých rejdů i Šabatu, jehož povedenou střelu brankář Dobříkova vyrazil.

Po změně stran se deset minut konala fotbalová nuda. Jenže potom všechno přebila trefa Lubomíra Myšáka. Označení gól roku by pro ni bylo příliš obyčejný. Rozhodně není na místě šetřit slovy jako famózní, fantastický, překrásný. O co šlo? Z pravé strany přilétl do vápna centr. U Myšáka nikdo nestál a domácí útočník se vyšrouboval vysoko do vzduchu a jako ten nejlepší krejčí střihl nůžkami tak dokonale, že míč napálil do levého horního růžku branky hostí. Dobříkov nebyl horší než Choceň a mohl srovnat v 65. min. Po zmatku ve vápně se dostal míč ke Klapalovi, ten se neukvapil, vylepšil pozici ještě Janu Horníčkovi, jenže ten mířil nad. Ve zbytku zápasu se už žádné šance neurodily. Zbytečně byl pouze vyloučen po dvou žlutých dobříkovský Dostál a v poslední minutě po protestech Petr Horníček.

Hlinsko – Lanškroun 1:2

Domácí po nepřesvědčivém vítězství v Srchu chtěli potvrdit svoje postavení v tabulce. Během úvodního poločasu však nic vítězství domácích nenasvědčovalo. Naopak, k překvapení diváků se vedení ujali Šebrlem hosté. Až poté, kdy v útoku zabojoval Roman Jůn, se šance vyrovnaly a srovnal se i výsledek. Na vítěznou branku hostí v podání Šišana však již Hlinečtí oslabeni o Slováčka, Šulce a Cigana nedokázali odpovědět, a tak všechny body si odvezl již dopředu mnohými odepisovaný Lanškroun.

V. Mýto – Srch 1:2

Domácí začali za stálého deště a už v 8. min. měli stoprocentní šanci. Po akci Vaníčka však Marek Chadima z šesti kroků trestuhodně překopl. Vysoké Mýto svádělo dlouho marný souboj s brankářem hostí Mičjanem. Ten si ve 29. min. nadvakrát poradil se střelou Marka Chadimy a vytěsnil i dobrou střelu Podmajerského. Hosté měli jedinou šanci první půle pět minut před přestávkou, jenže přímý kop Horyny šel pouze nad.

Nápor Mýta pokračoval i po přestávce. Gólovou střelu Krýdy zlikvidoval kdo jiný, než Mičjan. Urodilo se až v 53. min. Střela Sejkory zapadla přesně k tyči a Mýto vedlo. Když o deset minut později zazdil svoji příležitost domácí Marek Chadima, začaly se dít věci. Trestný kop ze 40 metrů připlachtil před domácí branku, kde míč lízl Münzberger a bylo srovnáno. Mýto se nestačilo ani vzpamatovat a situace se opakovala. Jediný rozdíl byl pouze v tom, že na konci akce byl Špryňar – 1:2. Snaha Mýta o vyrovnání už k žádnému efektu nevedla. Blízko sice byl v poslední minutě střídající Valášek, jenže hlavičkoval těsně nad. Za neproměňování jasných šancí domácí patrně urazili fotbalové božstvo.

Žamberk – M. Třebová 1:0

Na deštěm skrápěném trávníku se od první minuty odehrávaly šachy převážně ve středu hřiště. Především první půli dominovaly obrany a šance tak přicházely až před přestávkou. Všechno odstartoval hostující Holly, který se v 38. min. uvolnil na pravé straně a jeho překvapivou střelu vytěsnil Mačát konečky prstů nad branku. Následovala série rohů, při nichž se domácí nedokázali vymanit ze sevření soupeře a mohli dvakrát inkasovat. Nejprve Huška v poslední chvíli zblokoval Petra Šatníka a vzápětí Švanda v největší šanci prvního poločasu minul ve skluzu prázdnou branku. Ve 42. min. pak vstoupilo na scénu tolik otřepané pravidlo, nedáš – dostaneš. Šedivého centr si našel před brankou sedmatřicetiletý navrátilec z Kunvaldu Menzel a křížnou hlavičkou vstřelil snad nedůležitější branku v dresu Žamberka – 1:0. Domácí radost mohla být ještě vyšší, ale brankář hostí Vykydal famózním zákrokem šanci Jírů zlikvidoval.

Obrat měl na kopačkách vystřídavší zkušený Aberle. Ten ve druhé půli nejprve řádně protáhl Mačáta, v 59. min. se pokusil gólmana přehodit, ten však jeho pokus přečetl. Přes velkou převahu v poli domácí hosty už do žádných šancí nepustili. Proti vyspělému soupeři nováček udržel vydřenou výhru i s pomocí štěstí až do konce.

Polička – Česká Třebová 4:1

Celý zápas se hrál v silném dešti na podmáčeném terénu.
První útočné pokusy Poličky nebyly dotažené do konce – buď bylo zakončení zablokováno (V. Král), nebo centr či přihrávka nenašly ve finální fázi adresáta. I hosté zazlobili, po Švecově centru “lízl“ Urbanec balon a ten šel těsně vedle. Velký šok pro domácí přišel ve 42. minutě, kdy Macko rozehrál trestný kop a Štěpán jej tečoval za záda bezmocného Prokopa.

Po změně stran logicky následoval poličský nápor. Třikrát se ve výhodných pozicích ocitl Stejskal, ale nic z nich nevytěžil, částečně i vinou terénu. Domácí zakletí prolomili v 77. min., kdy centroval Netolický a hlavička V. Krále neměla chybu – 1:1. V 83. min. unikl Opina a předložil ideální míč Stejskalovi, který jím nepohrdl. Na 3:1 dal sám Opina, jemuž pro změnu „nabíjel“ Netolický, zlomené hosty dorazil po akci Opršála s J. Petrem bombou Vojtěch Král.

FK Pardubice B – Letohrad B 2:0

Letohrad se hned od začátku prezentoval kvalitní defenzivou. Sice branku soupeře neohrozil, ale ani ho do žádné šance, přestože měl platonický tlak, nepustil. Po změně stran si už domácí začali tvořit šance a dvakrát je dokázali i proměnit. Letohrad byl gólu blízko jednou, ale Tóth střílel za stavu 1:0 pouze do břevna.

(ry, ša, kor, ha)