Druhá nejvyšší krajská fotbalová soutěž, I. A třída nezačala příliš šťastně pro Králíky a Semanín.

Králíky/ Č. Voda – Žamberk 1:5
Domácí nastoupili do utkání bez pěti hráčů základní sestavy. Jaroslav Makar sice dostal ve třetí minutě povedenou střelou z dálky domácí do vedení, ale hosté za minutu vyrovnali a v deváté minutě už šli do vedení. Od té doby hosté kontrolovali hru a domácí k ničemu nepustili. Výjimkou byla poslední minuta prvního poločasu, ale Musil stoprocentní šanci trestuhodně zahodil. Druhý poločas se hrál stále jako v ten prvním pod taktovkou hostů a domácí můžou být rádi, že obdrželi už pouze tři branky.

Do sestavy domácích trenér Starý zařadil tři hráče z bývalé Červené Vody, ale jak se nakonec ukázalo, nebyla to šťastná volba. Na lavičce nechal sedět hráče, kteří absolvovali celou letní přípravu i soustředění. Fakta – branky: J. Makar – Veselý, Šedivý, Dvořák, Huška, Pavelka. Rozhodčí: Báče. ŽK: 2:2. Diváků: 350. Poločas: 1:2.

Choceň B – Moravany 2:2
Moravany nejprve střílely dvakrát těsně vedle, potřetí už ale mířil Veselý přesně 0:1. Choceň se snažila co nejdříve odpovědět, ale šance spálil Šulc i Frank. Vyrovnání se domácí dočkali až ve druhém poločase, kdy nadvakrát vyrovnával Novák. Po centru z pravé strany se však po chvíli radovaly z vedení znovu Moravany. Pět minut před koncem vyrovnal dalekonosnou střelou Kubec. Fakta – branky: Kubec, Novák – Veselý, Erbr. Rozhodčí: Kutřin (H. Městec). ŽK: 2:2. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Semanín – Litomyšl 2:5
Pevní utkání sezony zvládli lépe hráči Litomyšle. Nástup do utkání měli impozantní a Semanín zaskočili. Už ve 3. min. Špatenkou tečovaná střela V. Dobra skončila za zády domácího brankáře. Za okamžik vyrobil hrubku domácí brankář Stříteský a Janoušek zvyšoval na 2:0 pro hosty. Po trefě Zemana ze 13. min. byli domácí již zralí na ručník. Do poločasu již žádná další branka nepadla, protože se hosté předháněli v zahazování šancí.
Ve druhém poločase se domácí o něco zlepšili, přesto dostali čtvrtou branku. Na 1:4 alespoň snížil Petr. V 65. min. proměnil ekvilibristicky centr Sokola Maco a vzali hostím vítr z plachet. Domácí toho však využít nedokázali. Maco, Keprt ani Sokol nezacílili přesně. Pět minut před koncem vzplály emoce, když Benko šlápl na Švihálka a dostal pouze žlutou kartu. V nastavení dal pátou branku po další chybě brankáře Stříteského Vomočil. Fakta – branky: Petr, Maco – Janoušek 2, Zeman, Vomočil, vlastní. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 3:1. Diváků: 100. Poločas: 0:3.

(ry, švi, hla)