KRAJSKÝ PŘEBOR: Štosek byl na hráče rozzloben

Orlickoústecko - V krajském fotbalovém přeboru skončila dobříkovská pohádka čtyřmi góly na hřišti Vysokého Mýta.

14.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Lanškroun – Tesla Pce B 2:0

Pavel Smejkal, trenér Lanš〜krouna: „Vždy jsem říkal, že kterékoli béčko Pardubic je kvalita, a tady to v sobotu potvrdili. První poločas byl opravdu vyrovnaný, na každé straně po jedné šanci. Po přestávce jsme na ně vlítli, zlepšili jsme se a přitlačili je. Dali jsme dva góly a myslím, že jsme Pardubice přehráli. Tři body mají velkou cenu, máme další tři zápasy a budeme chtít ještě zabodovat. Jsem spokojen, směrem dopředu to z naší strany bylo výborné. Ve Skutči nebyl tak dobrý mančaft, ale proti Pardubicím jsme měli střeleckou mušku dobrou, mohli jsme k tomu dát ještě další dvě branky. Konec utkání byl z obou stran trochu ostřejší, ale tři body se cení.“

Česká Třebová – Hlinsko 2:2

Michal Šindelář, Česká Třebová:
„Sice jsme brzo vedli, ale naše hra nebyla nejlepší a soupeř nás ve všech směrech přehrával, vypracoval si celou řadu příležitostí. Jenom díky vynikajícím zákrokům našeho brankáře Křivky jsme odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem. Špatný výkon pokračoval i po přestávce, hosté dvěma góly výsledek otočili a teprve v tomto okamžiku se naši hráči lekli a začali hrát. Najednou to bylo utkání s vynikajícími parametry, hrálo se nahoru dolů a zaslouženě jsme vyrovnali, při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. Bod je myslím spravedlivý, i když doma je to určitá ztráta. Na druhou stranu, Hlinsko jsem už před sezonou pasoval k tomu lepšímu a oni to tady jednoznačně předvedli.“

V. Mýto – Dobříkov 4:0

Jiří Podroužek, trenér V. Mýta:
„Týden jsme se připravovali na zápas, který je vždy poměrně vyhecovaný a má zvláštní atmosféru, bez ohledu na body nebo postavení v tabulce. S chválou rozhodně šetřím, ale po tomto zápase je na místě. Utkání jsme zvládli přesně tak, jak jsme si řekli, a výsledek se dostavil. Myslím, že vítězství je naprosto zasloužené, až do závěrečného hvizdu jsme se soustředili výhradně na vlastní výkon, snad poprvé ve Vysokém Mýtě jsem zažil, že hráči stoprocentně dodrželi stanovenou taktiku.
Kvůli několika zraněným jsme museli improvizovat se sestavou, ale díky širokému kádru to nebylo na hřišti znát. Někteří hráči si řekli o trvalé místo v áčku. Celému týmu děkuji za předvedený výkon.“

Zdeněk Štosek, trenér Dobříkova: „Během prvních dvaceti minut došlo ze znehodnocení práce nejen mé a trenéra Hradeckého, ale i celého kolektivu. To, co jsme během celého léta a podzimu vytvořili, bylo rázem pryč. Jestliže strávíte veškerý svůj volný čas tím, že jste jeden den o víkendu na svém mistrovském utkání a druhý den na protiutkání místo toho, abyste čas trávil s rodinou, tak váš čas přišel vniveč.
Poprvé a naposled jsem přistoupil na kompromis s hráči co se týče osobní obrany a rezultát zní 0:4. Jestliže jsem na předzápasovém tréninku a v přípravě na utkání jmenoval tři hráče Dvořák, Podmajerský, Matula a za dvacet minut jsme prohrávali 0:2 po brankách Dvořáka, Podmajerského a asistenci Matuly, nevím, co k tomu říci. Snad jen to, že třetí branku dal opět Dvořák.
Deset minut po zápase se v kabině plné emocí nemá nic řešit. Vše patří na sobotní trénink a každý by měl začít sám u sebe. Do konce podzimu zbývají tři kola, ve kterých visí devět relativně snadných bodů. Nevím, jestli bych ale radši neměl využít houbařskou sezonu, než pracovat s lidmi, kteří mě stejně nerespektují.
Výkon rozhodčího Chládka považuji za žalostný. Pokud existuje pravidlo, že ho mohu vetovat, činím tak ihned. Škoda, že jeho trest netrval o čtrnáct dní déle.“

Stolany – Ústí n. O. 0:4

Ivan Kopecký, trenér Ústí:
„Konečně jsem byl spokojený s herním projevem i s přístupem hráčů. Věřím, že to bude takto pokračovat. Je dobře, že se výrazně střelecky prosadil i Borek, který už v minulé sezoně dokázal, že patří mezi nejlepší střelce. Z celkového pohledu ale není důležité, kdo góly dává, hlavně, že nám tam padají. I když jsme vyhráli 4:0, nedarovaly nám Stolany ani metr zadarmo. Jsem spokojený.“

Letohrad B – Choceň 0:1

Jiří Valta, trenér Letohradu B:
„ Na umělecký dojem se nehraje, nedali jsme gól, a tak jsme prohráli. Po zákroku hráče hostí utrpěl náš Kvapil zlomeninu. Bohužel se to ve fotbale občas stane. Je mi Honzy Kvapila líto a doufám, že se dá co nejdříve dohromady.“

Lubomír Myšák, trenér Chocně: „Výhry z Letohradu si hodně cením. Domácí měli několik posil z áčka. My jsme hodně bojovali a od 50. min. jsme hráli navíc o desíti bez vyloučeného Šruta. Domácí hráč má údajně zlomenou nohu, což nás mrzí. Výkon jsme podali dobrý, vedli jsme 1:0 a mohli jsme po signálu z rohu jít i do vedení 2:0. Po tom vyloučení se na nás domácí vrhli, cpali všechno do brány, ale nedávali šance. Letohrad netrefil prázdnou bránu ani z malého vápna. Na šance domácí vyhráli a asi by bylo spravedlivější, kdyby vyhrál.“ (ry, jp)

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Čertovský běh.

Listinu vítězů rozšířili Kovář a Nováková

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Výprachtice a ZŠ Damníkov

Úvodních dvacet minut zápasu Orlům nechutnalo

Lanškroun - Z ledu lídra soutěže se vrátili hokejisté Lanškrouna s prázdnou. Prohráli vysoko 5:9. Orlům příliš nevyšla první třetina, která určila ráz vývoje celého střetnutí.

Kromě Hradecka jsou starobní penze na východě Čech podprůměrné

Východní Čechy - Vyžít z desetitisícové penze činí řadě důchodců problém.

První část odehráli. Kohouty bičují zranění

Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Poslední zápas sehráli na ledě Havlíčkova Brodu, kde se museli obejít bez třinácti hráčů. Vyhráli 3:1.

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

Choceň - Koupit si vstupenku na nedělní utkání krajské hokejové ligy se v Chocni rozhodně divákům vyplatilo. Zápas měl výborné parametry. Střelecké dostihy dostaly utkání do prodloužení, které ukončil Nečas. Choceň porazila lídra soutěže 6:5.