Tým z Pardubicka potřeboval nutně porazit Hlinsko, aby přiživil naději. A zvládl to. Moravany vyhrály 3:1, ale od poslední pozice se neodlepily i proto, že Žamberk doma porazil Moravskou Třebovou. Už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, ale pět minut před koncem se trefil Smola, aby v závěru dal razítko Jírů. Hráči tak dali pěkný dárek trenéru Kopeckému, jež měl narozeniny.

Vůbec nejtěžší pozici měla Třemošnice. Zajížděla do Slatiňan. Co vedlo k tomu, že se jí podařilo lídra obrat o bod? Odmakaných 90 minut.

V bezprostředním ohrožení je už také Litomyšl, protože nezvládla utkání s Lanškrounem. Vyrovnaný duel zcela ovlivnila pětiminutovka ve druhé půli, kdy hosté odstřihli domácí od veškeré naděje. V klidu nemůže být ani Polička, pro níž je bod ze zápasu s „Heřmaňákem“ málo.

Událost kola

Boj o záchranu nabírá na obrátkách. Od desátého místa se všichni musí mít na pozoru. Vždyť celky, kterých se to týká, dělí pouhých sedm bodů.

Zklamání kola

Stačilo pět minut a fotbalisté Litomyšle se ocitli v hluboké propasti. Dostali tři rychlé góly, které je uzemnily do konce pro ně důležitého zápasu.

Výrok kola

„Hráči mě asi donutí zvýšit dávku sedativ. Je pro otrlé, co dokážeme vyrobit.“
(František Dvořák, trenér Chocně)