Teď je otázkou, kam si celky, kterých se to týká, dohrávku hodí. Hrát se mají ještě tři kola, k tomu ji musí někam vecpat. Jenže záruku, že se počasí umoudří, nemají. Kvalita hracích ploch trpí. A bude dál.

Zápasy už tak nejsou příliš o fotbale, ale převažuje bojovnost a vůle. S fotbalovostí ostrouhaly Holice. Doslova a do písmene. V Dobříkově byl terén těžký a domácí se s tím vypořádali rozhodně lépe. Prohrávali, ale výsledek do poločasu otočili, po přestávce přidali další tři góly a sobotu si hodně zpříjemnili. Příliš pochopení neměli trenéři hostí s tím, co jejich svěřenci předvedli. Není se co divit. Důležité vítězství si po Dobříkovu připsal také Žamberk, který porazil Poličku. Všechny góly padly v poslední půlhodině. Na čelo tabulky se vrátila Moravská Třebová. Matem z posledního rohu rozhodl duel s Chocní Válek, který všechny předchozí standardky zahrával, ale v závěru šel do šestnáctky, což se vyplatilo. Až do desáté série pokutových kopů dospěl rozstřel v Litomyšli. V ní překopl bránu moravanský gólman Branda, zatímco Radimecký klidnou hlavu zachoval. V neděli se hrálo pouze na blátě v „Heřmaňáku“.

Událost kola

Zahrával rohové kopy, trestné kopy, „přímáky“. Při poslední standardce přenechal Válek míč spoluhráči, šel do vápna a rozhodl o výhře Slovanu 1:0.

Zklamání kola

Podzimní zápasy v jeho samém závěru nahrávají bojovníkům, ale k těm měli fotbalisté Holic na hřišti Dobříkova opravdu hodně daleko.

Výrok kola

„Hrát si na fotbalisty nám opravdu nejde. A to jsem ještě hodně slušný v hodnocení našeho výkonu.“
(Václav Velinský, asistent trenéra Holic)