Zatímco Česká Třebová doma hostila v derby vysoké Mýto, letohradská rezerva přivítala na domácím hřišti jednoho z favoritů soutěže a druhý tým tabulky Holice. Fotbalisté Dobříkova zajížděli v sobotu k utkání na trávník Poličky a Lanškrounští bojovali v neděli Moravanech.

Polička – Dobříkov 1:1

Zdravotní lapálie domácích pokračují: chyběli O. Dittrich, Opina a D. Soukal, během zápasu odstoupil L. Soukal a v závěru si Petr vážně poranil ruku a ještě včera byl v litomyšlské nemocnici operován. Oslabenému týmu v úvodu vázla kombinace, a tak hrozili hosté. Zejména ve 4. minutě, kdy po nedorozumění L. Krále s Vopařilem trefil Zahradník místo odkryté branky tyč, zakrátko si poličský gólman poradil s hlavičkou Houžvičky. Domácí postupně přebírali iniciativu, několik akcí nedotáhli, ale ve 27. minutě vedli poté, co V. Král vysunul Čípu a z jeho přihrávky profitoval Kučera – 1:0. Za dvě minuty po dlouhém výkopu Vopařila vytáhl Trkal bravurně gólovou ránu V. Krále. Hosté se dočkali vyrovnání těsně před poločasem, odražený míč poslal do sítě zpoza vápna Malý. Po příchodu z kabin překopl ve vyložené pozici Karela a pak upadla hra do průměru. Dvakrát se zkoušel prosadit Petr, ale pokaždé těsně minul a na remíze nic nezměnilo ani dlouhé nastavení.

Č. Třebová – Vysoké Mýto 2:1 (1:1)

Už ve 3. minutě se po rychlé akci prosadil střelou k tyči vysokomýtský Podmajerský – 0:1. Českotřebovští však nesložili zbraně a hrnuli se do útoku. Územní převahu dokázali zužitkovat v 18. minutě vyrovnávacím gólem po akci Hudače, který předložil Švecovi – 1:1. Domácí hráli v klidu a mohli přidat další branku, ale Švec a dvakrát Keprt ve svých šancích neuspěli. Po přestávce se obraz hry nezměnil. V 60. minutě dostal vysokomýtský Svoboda po druhé žluté červenou kartu, což pomohlo k ještě větší aktivitě domácích, kteří si začali vytvářet slibné šance. V 68. minutě naběhl na Kubáskův centr Švec, ale přestřelil. V 71. minutě si Kubásek zopakoval dlouhou přihrávku, tentokrát na Macka, který se vřítil do pokutového území hostů, kde byl faulován. Z následné penalty otočil skóre Maco – 2:1. Do konce zápasu se Mýto k vyrovnání nedostalo, naopak po další krásné přihrávce Hudače mohl zvýšit Kubásek, ale přestřelil.

Letohrad B – Holice 0:1 (0:0)

První poločas se hrála vyrovnaná partie. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a podnikali rychlé protiútoky. Přesto si domácí vypracovali dvě gólové příležitosti, ale Svobodu v bráně nepřekonali. Hostům vyšel vstup do druhé půle, když letohradským obráncům unikl Jakub Englich a své sólo zakončil vedoucí brankou Holic. Ve zbývající části zápasu si Letohradští vytvořili veliký tlak, jenže vypracované příležitosti nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku.

Moravany – Lanškroun 0:0

Oba celky předvedly v utkání bojovný fotbal s velkým množstvím osobních soubojů. Zpočátku měli více ze hry fotbalisté Moravan, ale hrozili spíše jen ze závarů před brankou soupeře. Ve 35. minutě centr D. Šilara zblízka ve vyložené šanci spálil nabíhající Bartoš. Po změně stran se bojovalo více uprostřed pole, Lanškrounští se však prezentovali výborným bráněním a domácí se tak nedostávali do střeleckých pozic, chyběla jim finální přihrávka. Velkou šanci neproměnil na malém vápně R. Klička, a tak utkání nemělo po bezbrankové remíze vítěze.