Body vybojovaly jen Žamberk a Choceň B

ORLICKOÚSTECKO - Čtyři zápasy sehráli zástupci regionu v sobotním programu krajské fotbalové I. A třídy. Nedělní duel Heřmanův Městec – Ústí B skončil 2:0, referát ze zápasu přineseme v úterním vydání.

14.5.2007

Choceňská rezerva si doma poradila s Morašicemi a vyhrála 2:0 (Ilustrační foto).Foto: Archiv

Libchavy - Dolní Újezd 3:4 (1:3)

Hosté v prvním poločase předváděli velice pěkný kombinační fotbal, na nějž domácí nestačili. V 9. a v 15. minutě byl ještě libchavský brankář na místě, ale ve 25. minutě již byl krátký na střelu Kuty - 0:1. Domácí však rychle odpověděli a ve 28. minutě vyrovnal Bartoš. Minutu nato však Dolní Újezd po chybě domácí obrany opět vedl, tentokrát byl úspěšným střelcem Svoboda. To nebylo však ze strany hostů vše a po drobné chybě domácího brankáře vstřelil ve 37. minutě třetí gól Kuta. Domácí, jak se stalo již jejich zvykem, začali druhý poločas o poznání lépe a v 73. minutě po centru Konečného hlavičkoval domácí Karpíšek do tyče, od které se míč odrazil na záda gólmana Janeckého - 2:3. O dvě minuty později bylo vyrovnáno: střelu Kopfšteina dorazil do branky Vídeňský. Konec zápasu však patřil hostům, když v 86. minutě na konečných 4:3 upravil střídající Jan Vomáčka.

Fakta – branky: Bartoš, Karpíšek, Vídeňský – Kuta 2, Svoboda, Jan Vomáčka. Rozhodčí: Fišar. ŽK: 1:1. Diváků: 120. Libchavy: Zeman – Borovička (35. Vavřín), Konečný, Martinák, Štěpán – Vídeňský, Bartoš, Karpíšek, Kozel – Javůrek (53. Motl), Kopfštein. Dolní Újezd: Janecký – Kuchta, Samek, Havran, Kučera – Svoboda (70. Jan Vomáčka), Kuta, Heinisch, Fulík – Betlach, Martin Vomáčka.

Rosice n. L. – Žamberk 1:2 (1:1)

Hosté udeřili hned ve 3. minutě, kdy se prosadil v pokutovém území osamocený Hynek – 0:1. V 18. minutě vyrovnal domácí kapitán Hamerský, který se po narážečce s Kuchtou nemýlil – 1:1. Rozhodující branka padla v 62. minutě. Po trase Menzel – Hynek se míč dostal k Ulvrovi, jenž se trefil po zemi k tyči – 1:2. Žamberk byl po celý zápas nebezpečnější, na druhé straně srazila žamberská obrana střelu Kuchty na tyč.

Fakta – branky: 18. Hamerský – 3. Hynek, 62. Ulvr. Rozhodčí: Gála (Luže). ŽK: 3:3. Diváků: 100. Rosice n. L.: Frinta – Šedivý, Hamerský, Černohous, Jarmar – Pavel (43. Metelka), Izera (72. Koukal), Pozdník, Skokan (67. Dvořáček) – Kuchta, Blažej. Žamberk: Rolf – Huška, Veselý, Franke, Štěpánek – Pavelka, Plundra, Ulvr (71. Šponar), Menzel – Hynek (90. Jansa), Pešek (81. Procházka).

Choceň B – Morašice 2:0 (1:0)

První šance v utkání měli hosté, jenže Skála dvakrát těsně minul. Ve 31. minutě se v příležitosti ocitl Jiří Vosmek, překonal dokonce vyběhnuvšího Lukese, ale míč vykopl skluzem před brankovou čárou Kopecký. Poté mohli několikrát skórovat domácí, jenže gólman Němec dvakrát vychytal Šruta a přímý kop Kubce šel ve 40. minutě vedle. O dvě minuty později se k míči dostal Synek, dlouhým křížným pasem přihrál Dostálovi, který přeloboval brankáře hostů - 1:0. V 60. minutě přidali domácí další branku: Kaplan přihrál před branku střídajícímu Kroupovi, který při prvním kontaktu s míčem zvýšil na 2:0. Choceňští měli i další příležitosti, jenže Šrut, Synek, Hunal a Kroupa nebyli úspěšní. V 90. minutě mohli Morašičtí snížit: po centru mířil do černého hlavou Klement, ale Bárta podruhé vykopl míč z prázdné domácí brány.

Fakta – branky: Dostál, Kroupa. Rozhodčí: Kolbaba (Třemošnice). ŽK: 4:2. Diváků: 60. Choceň B: Lukes – Nedvěd, Král, Šrut, Kopecký, Bárta, Kaplan (79. Smejkal), Kubec (61. Zavřel), Dostál (52. Kroupa), Hunal, Synek. Morašice: Němec – Kopecký (64. Kuta), Chmelík, Jan Štěpán, Holomek, Ropek, Skála (64. Jokeš), Štancl (83. Vomočil), J. Vosmek, L. Vosmek, Klement.

Semanín – SK Chrudim 1:4 (0:2)

Zraněními zdecimované domácí mužstvo nemělo proti třetímu týmu tabulky prakticky žádnou šanci na výraznější úspěch. Od začátku zápasu udávali tempo chrudimští fotbalisté a domácí jen s námahou odolávali častým nájezdům hostů. V 15. minutě zahrával Tesař přímý volný kop a dráhu míče hlavou změnil před Stříteským Hromádka - 0:1. Ve 37. minutě se nikým neatakován dostal před domácího gólmana Holec, zkušeně jej přehodil a zvýšil na 2:0. V 62. minutě mohl snížit semanínský Petr, ale z malého vápna Vrbkovu branku přestřelil. V 77. minutě tak přidali třetí gól hosté, když skóroval Wenzl. O pět minut později vyrazil Stříteský míč pouze k Holcovi a bylo to 4:0. V 85. minutě Vrbka fauloval v pokutovém území Petra a z nařízené penalty snížil M. Špatenka – 1:4.

Fakta – branky: M. Špatenka (z pen.) – Holec 2, Hromádka, Wenzl. Rozhodčí: Halva (Litomyšl). ŽK: 2:2. Diváků: 50. Semanín: Stříteský – Síbrt, Brejcha, Krása, M. Špatenka – R. Špatenka, Řehák (26. Chládek), Petr, Flídr – Sokol, R. Dlouhý. SK Chrudim: Vrbka – Hudeček, Hromádka, Šebek, Šturma – Holec, Tesař, Wenzl, Lankaš (44. Kusý) – Prosza (84. Konečný), Müller.

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička.

Ať je mužská reprezentace špičkou pyramidy

Černá ovce Hron. V hnutí ANO jej už nechtějí

Max se zaběhl, hledají ho už několik dní

Damníkov - S žádostí o pomoc se na čtenáře Deníku obrátili majitelé Maxe. Pejsek se o víkendu zaběhl z Damníkova.

OBRAZEM: Na radnici přivítali devadesátníky

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ústecká radnice pozvala občany, kteří v posledním čtvrtletí tohoto roku oslaví 90 let.

Čeští lvi se vrhnou na Vikingy

Pardubice - This is my house. V překladu: Tohle je můj dům. Motto českých basketbalistů pro kvalifikaci na mistrovství světa v Číně je zcela čitelné. Vyhrát ve svém prostředí, kterým bude po celý cyklus Tipsport arena v Pardubicích, všechny zápasy. Do bojů vstoupí v pátek od 18 hodin utkáním s Islandem. Což takhle předělat heslo na: To je moje pevnost už pro utkání s houževnatými Seveřany…