Tým České Třebové rozstřílel na domácím hřišti Skuteč

ORLICKOÚSTECKO - Zápasy 6. kola pokračoval krajský fotbalový přebor a ani tentokrát nebyla nouze o zajímavé výsledky.

10.9.2007

ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Dobříkov– Svitavy 0:1

Po nadílce ze Živanic nezačali domácí špatně, ale ani hosté ze Svitav nepřijali dát svoji kůži zadarmo.

Ve 23. minutě střílel po samostatné akci z vápna Zahradník, ale míč se jen odrazil od tyče a na dorážku byli domácí útočící hráči příliš daleko. Svitavy ,,kousaly“ zejména z rychlých protiútoků a jeden z nich ve 39. minutě jim vyšel dokonale. Vacek pronikl do šestnáctky a krásným obloučkem našel zcela volného Jílka, pro kterého gólově zakončit akci byla hračka – 1:0.

Dobříkov se do vážnějšího ohrožení branky soupeře dostal až v 65. minutě, kdy Houžvička v jasné šanci nastřelil nohy výborného Lampárka. V 75. minutě šel na druhé straně do ukázkového brejku Vacek, ale střílel mimo Trkalovu branku. Hned v 79. minutě se skvěle uvolnila dvojice domácích útočníků Horníček, J. Zahradník, ale výbornou střelu prvně jmenovaného vyrazil konečky prstů opět skvělý Lampárek.

Vysoké Mýto – Živanice 1:1

Mužstvo Živanic svým kádrem a hrou budilo značný respekt, v posledním kole deklasovalo desetigólovým přídělem Dobříkov. Domácí trenéři proto vsadili vše na důsledné bránění a rychlé protiútoky. Tato taktika se dokonale vyplatila a vedla k zisku cenného bodu.

V 6. minutě domácí poprvé zahrozili únikem Matuly, poté převzali taktovku utkání hosté. V 18. minutě musel první nebezpečí hasit Matoušek v domácí brance, o čtyři minuty později už bylo zle. Sedlák se skvěle uvolnil a nabídl gólovou šanci Hájkovi – 0:1. Brankostroj Živanic se ale nerozjel, domácí tomu bojovným výkonem zabránili. V poslední minutě první půle se Mýto dočkalo zaslouženého vyrovnání, když po pěkné přihrávce Podroužka skóroval Flídr – 1:1. Po přestávce začali hosté náporem, kromě šance Baloga ale nic nevymysleli. Šance na nečekaný zvrat v zápase měli Vysokomýtští celkem tři, ale ani ta největší v 67. minutě, kdy Matula šel sám na brankáře, neskončila úspěchem. Živaničtí fotbalisté ještě zkoušeli na konci utkání strhnout vítězství na svou stranu, domácí ale nesmírnou bojovností a nasazením nerozhodný výsledek uhájili a skoro tři sta diváků tak odcházelo ze stadionu spokojeno.

Č. Třebová – Skuteč 5:0

Na domácím stadionu si Českotřebovští fotbalisté v sobotu s chutí zastříleli. První poločas byl v jednoznačné režii domácích, jejich místy drtivému tlaku nedokázali hosté úspěšně čelit.

Skóre otevřel už v 8. minutě Zadražil, poté udržel hosty v zápase brankář Kopecký, který vychytal dvě čisté gólové šance. Druhou branku Třebováků přidal ve 27. minutě Vomáčka po rohovém kopu hlavou, těsně před přestávkou zasadil třetí ránu hostujícímu celku přesnou ranou k tyči Švec. Po změně stran upadla hra do podprůměru, českotřebovští fotbalisté s vědomím dostatečného náskoku hodně ubrali ze své aktivity. Skutči se tak podařilo hru vyrovnat, výborného Křivku v brance ale její hráči překonat nedokázali. Branky tak dávali pouze domácí. V 54. minutě byl v pokutovém území sražen Švec, nařízenou penaltu bezpečně proměnil Macko. Na konečných 5:0 upravil čtyři minuty před koncem zápasu střídající Urbanec.

Letohrad B – Ústí 1:1

V Letohradu bylo v sobotu k vidění velice kvalitní utkání. Domácí měli od začátku více ze hry, ústečtí fotbalisté ale zodpovědně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. První vážnější šanci měl v 17. minutě hostující útočník Vaníček, na hranici faulu byl zastaven ve vápně, penalta se ale nekopala. Letohradští byli nejblíže vedoucímu gólu ve 43. minutě, po centru Šponara hlavičkoval Fišer, brankář Krátký ale jeho pokus perfektním zákrokem vytlačil na roh. Po přestávce se obraz hry nezměnil, domácí útočili a měli častěji míč na svých kopačkách, hosté pokoušeli štěstí z brejkových situací. V 62. minutě kopal Borek trestný kop z hranice šestnáctky, míč ale skončil těsně nad brankou. O deset minut později vytáhl další skvělý zákrok brankář Krátký, když zlikvidoval střídajícímu Kočímu vyloženou šanci z několika kroků. Závěr zápasu byl velmi rušný. V poslední minutě normální hrací doby se po centru z levé strany prosadil domácí M. Stejskal a poslal svůj celek do vedení – 1:0, tři body ale nakonec v Letohradu nezůstaly. Ve druhé minutě nastaveného času napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů kanonýr ústeckých fotbalistů Borek a překvapil Jaroše v brance Letohradu – 1:1.

Lanškroun – Stolany 2:1

Domácí začali aktivně a již v 5. minutě z výhodné pozice Šišanova střela lízala břevno. V zápětí trestný kop Popeláře vystrašil brankaře hostí. Ve 14. minutě šel sám na brankaře domácí Smejkal, gólového úspěchu se ale nedočkal. Hosté měli přiležitosti v 18. a 20. minutě, když se kapitán Eis po chybě domácí obrany dvakrát dostal do brankových šancí, ale naštěstí pro domácí je neproměnil. Ve 30. minutě dostal ideální pas Fait a poslal podle vyběhnuvšího brankaře míč do sítě hostí. V závěru poločasu končí střela Eise nad brankou.

Po přestávce kopali domácí tresný kop z dvaceti metrů, brankař střelu Petruně vyrazil před sebe a dobíhající Fait vsítil druhou branku. V 53. minutě vyrazil tvrdou střelu domácího Smejkala na roh. Hosté mohli snížit v 60. minutě, ale hlavička Novotného skončila vedle. V 70. minutě se domácí dočkali, když po závaru ve vápně se dostal k míči Michek a do prázdné branky snižil. Hosté otevřeli hru a snažili se o vyrovnání. Domácí pozorně branili a rychlými protiútoky mohli vstřelit další branky, ale šance Faita ani sólo Mizeráka v síti neskočily. Utkání, které sledovalo sto padesát diváků tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích.

10.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 75 Kč Číšníci a servírky OBSLUHA V RESTAURACI - LETNÍ BRIGÁDA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 75 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Penzion U Čmeláků,, Červená Voda č.p. 200, 561 61 Červená Voda 1, Letní brigáda - obsluha restaurace. , Hledáme usměvavé lidi, kterým záleží na spokojenosti zákazníka. , Pracovní dobu / hodiny lze plánovat individuální podle vašich časových možností. , Praxe není nutná, ale potravinářský průkaz ano. , Jídlo na místě, Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: Dominika kantková - penzion u čmeláků, červená voda, 561 61 Červená Voda 1. Informace: Dominika Kantková, +420 776 329 994. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 880 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13880 kč, mzda max. 15380 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Skalka č.p. 1692, 560 02 Česká Třebová 2, První pracovní smlouva na dobu určitou s možností následného prodloužení na dobu neurčitou., Nabízíme: příspěvek na stravování, příspěvek na rekreaci, výhodné volání, Kontakt: telefonicky v pracovní dny 8 - 13 hodin nebo e-mailem. Pracoviště: Vyšší odborná škola a střední škola technická česká třebová-skalka, Skalka, č.p. 1692, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Radka Procházková, +420 465 568 132,465 568 111. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování OBSLUHA STROJŮ NA BALENÍ, PLNĚNÍ A ETIKETOVÁNÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: Živnostenská č.p. 858, 561 51 Letohrad, KONTAKTNÍ OSOBA PANÍ LORENCOVÁ - POUZE TELEFONICKY V PRACOVNÍ DNY (8.00 - 16.00 hodin). Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o. - provozovna letohrad, Živnostenská, č.p. 858, 561 51 Letohrad. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357. Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků MONTÁŽNÍ DĚLNÍCI OSTATNÍCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce: Březová č.p. 2054, 560 02 Česká Třebová 2, KONTAKTNÍ OSOBA PANÍ LORENCOVÁ - POUZE TELEFONICKY V PRACOVNÍ DNY (8.00 - 16.00 hodin). Pracoviště: T&t - trade holding s.r.o., provozovna česká třebová, Březová, č.p. 2054, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Marie Lorencová, +420 461 611 357.

Na startu sezony se blýskli dva čtyřgóloví střelci

Fotbalové duely v okrese nabídly pestré výsledky

-

Po dvou kolech jsou hráči Zámrsku a Mýta na plném počtu bodů

Orlickoústecko – Ústecké béčko po solidním vstupu do soutěže v Poličce tentokrát na soupeře nestačilo.

Dirigent obrany trefil šibenici

Ústí nad Orlicí – Česká fotbalová liga: Na vítězství v Radotíně navázalo Ústí nad Orlicí třemi body po výhře nad Převýšovem.

-

Semanín si poradil u nováčka, tápou fotbalisté Srubů

Orlickoústecko – Se skórem 1:6 po dvou odehraných zápasech nebude ve Srubech panovat spokojenost. Proti Hornímu Jelení jim nevyšel zejména druhý poločas. Domácí prohrávali po brance Jedličky, ale to horší mělo teprve přijít. Po přestávce padl rychlý druhý gól, který Sruby hodně poslal do kolen. Když Šimek vstřelil svůj druhý gól a zároveň třetí týmu hostí, bylo o výsledku definitivně jasno. Sruby si na první body musí počkat.