Moc důležité. Byť to nejsou body tři, i dva jsou velmi cenné. Fotbalisté Ústí nad Orlicí je získali po úspěšném penaltovém rozstřelu. Sobotní soupeř z Benešova přijel s vizitkou jarní štiky, ale tuhle pozici během utkání nenaplňoval. Jiskra měla více příležitostí a výhra je zasloužená.

Domácí nasadili stejnou sestavu jako v Písku a ta hosty k ničemu výraznějšímu nepustila.

Nadějných možností bylo poskrovnu. Tu největší ze strany Ústí měl ve 20. minutě Vaňous, když si navedl míč do střelecké pozice. Mířil na zadní tyč, jenže právě ta mu stále v cestě ke gólové radosti.

Jinak se hrálo v první půli převážně ve středu hřiště. Ještě v samém závěru poločasu hlavičkoval v záklonu Nágl nad bránu, ale pokud by si za ním křikl nabíhající J. Chleboun, situace mohla dopadnout výrazně lépe pro domácí družinu.

Ústecký stoper se dostal do zakončení v 47. minutě, kdy jeho gólovou hlavičku vytáhl gólman Tetour. Následně vyslal Habrman Součka, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Výčet zajímavých momentů skončil v 70. minutě hlavičkou Nágla, jenž byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Za bezbrankového stavu dospělo utkání do penaltového rozstřelu, což byl pro Ústí strašák. Z do té doby osmi prohráli pětkrát. Tentokrát to vyšlo. Mužstvo výrazně podržel Krátký, když dva pokutové kopy soupeřům chytil.