Komínek řádil a nasázel Letohradu tři 'fíky'

Orlickoústecko – První vítězství v sezoně vybojoval v krajském přeboru Lanš-kroun, když si poradil s rezervou Letohradu. Třebovští rozhodli o výsledku po přestávce.

9.9.2013

Fotbalisté České Třebové (v modrém).Foto: Eduard Hromadník

Č. Třebová – Třemošnice 4:0
V první půli se hrál svižný a vyrovnaný fotbal. Již v šesté minutě zvonila tyč na brance, kterou hájil třebovský Baláž, to když se k hlavičce dostal Vančura. Pevnost brankové konstrukce otestoval na druhé straně Pešek. Vzápětí zahrával Zahálka přímý kop, míč tečoval v pokutovém území Borek a domácí se dostali do vedení. Po půlhodině hry vyzkoušel dvakrát pozornost brankáře hostí Čikl.
Po změně stran už panovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. Třebovští si vytvořili trvalý tlak, ale finální fáze byla dlouho nepřesná, nebo byl na místě brankář Benda. Až v 67. minutě pohotově zvýšil vedení Zahálka. Hned o minutu později běžel sám na branku Pešek a vsítil třetí gól. Od tohoto okamžiku hosté zcela rezignovali. V 76. minutě upravil po pěkné kombinaci na konečných 4:0 Abt. V závěru zápasu mohl ještě skórovat střídající Novotný, ale orazítkoval pouze břevno.

Fakta – branky: 14. Borek, 67. Zahálka, 68. Pešek, 76. Abt. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Baláž – Kubásek, Švec, Štěpán, R. Urbanec – Zahálka, Borek – Čikl (74. Hustý), P. Urbanec (69. Novotný), Abt (80. Strnad) – Pešek (76. Král). Třemošnice: Benda – Kalina, Kunášek, Culek, Rychnovský (70. Z. Petr) – V. Petr, Šindelář (53. Nepovím), J. Vančura, O. Vančura – Šebek, Luňáček (76. Karvai).

Svitavy B – Choceň 1:0
Zápas se neodehrával v nějak strhujícím tempu. Začalo se v poklidu, Choceň se prezentovala technicky vyspělým fotbalem, ale domácí šli zničehonic do vedení po zdařilém přízemním nahození Frola napříč šestnáctkou, které do branky mazácky uklidil Kubík. Obraz hry vstřelená branka nikterak nepoznamenala. Hosté častěji kontrolovali míč, avšak jejich platonickou převahu domácí vcelku s přehledem odvraceli.
Druhá půlka přinesla zvýšenou aktivitu Svitavských s jasným cílem pojistit hubený náskok. Blízko k tomu byl Stenzl po centru Jukla, jenže těsně přestřelil. Hra se postupně opět srovnala, šance přicházely sporadicky víceméně po individuálních chybách, ale skutečně vyložená se ani na jedné straně nevyskytla, a tak Svitavy v zápase, jemuž by možná slušela více remíza, braly tři body.

Fakta – branka: 25. Kubík. Rozhodčí: Švehla (Humpolec). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Svitavy B: Jílek – Švec, Petrila, Jelínek, Veselský – Stenzl (83. Škraňka), Gregor (70. Chlup), Kubík, Jukl – Frolo (88. Klusák), Urban (58. Křížek). Choceň: Mikulecký – Coufal, Baborák, Eisner, Hrubý – Kopecký, Smejkal, Smola, Kaplan – Souček (46. Dostál), Konárek.

Lanškroun – Letohrad B 3:0
Až v pátém kole se radovali z vítězství fotbalisté Lanš-krouna. Poločasový výsledek byl sice 0:0, ale po přestávce bylo vše jinak. V 53. minutě započal své střelecké představení Komínek, který o poločase vystřídal Smrkala a dal první gól. O sedm minut později se prosadil podruhé a čistý hattrick završil v 77. minutě.

Fakta – branky: 53., 60. a 77. Komínek. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Lanškroun: Wendlig – Vaško, Urban, Pavelka, Stasiowski – Marek (51. Černušák), Skalický (88. Popelář), Smrkal (46. Komínek), Šilar – Vacek (80. Macháček), Knápek. Letohrad B: Kykal – Dvořák, Peřina, Krejčí (76. Petráček), Šponar – Pačínek, Lorenc (88. Nerodil), Kříž, Pokorný – Matějíček, Prášil.

Poslední zástupce našeho regionu v krajském přeboru Žamberk zavítal na půdu zatím suverénních Pardubiček a prohrál o gól 1:2.

Pardubičky – Žamberk 2:1
Fakta – branky: 5. Münzberger, 58. Svoboda – 67. J. Huška. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 170. Poločas: 1:0. Pardubičky: Vlček – Hála, Münzberger, Škopek (46. Sokol), Bříza – Froš (82. Semínko), Strnad, Mráz (78. Zemek), Kutílek – Mihovský (62. Fr. Ryba), Poláček (46. Svoboda). Žamberk: Mareček – J. Huška (72. Kos), Šponar, Franke, Vl. Huška – Ulvr, Bartoň (83. Pavelka), Jirů, Trejtnar (56. Rudolecký) – Čada (44. Brendl), Breda.

Autor: Redakce

9.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

30 let souboru moderního scénického tance C-Dance: Běh na dlouhou trať 2013.

Tančit budou nejen na jevišti

Anděl Páně 2

Kostýmy Krakonoše i Pána Boha dorazily do Lanškrouna

V muzeu objeví taje provaznictví

Vysoké Mýto - Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě chystá další workshop v muzejním cyklu Už vím proč, dědo! V sobotu od 14 do 17 hodin muzejníci příchozí děti s rodiči, prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky zasvětí do tajů provaznictví.

Spadla klec. Za lupy stojí místní mladík

Česká Třebová - Alkohol, cigarety, elektrické spotřebiče, ruční nářadí, počítače, fotoaparáty, mobilní telefony, peníze i šperky. To je pouze malý výčet toho, co tíží svědomí osmnáctiletého mladíka z České Třebové, který má od letošního léta na svém kontě několik „vloupaček“ do různých objektů v České Třebové.

Židovská Tóra z Luže slouží v Pensylvánii

Pardubický kraj, Luže - Do Luže zavítal v uplynulých dnech Bruce Engleman z Pensylvánie se svoji manželkou, který je v současné době majitelem původního svitku Tóry z lužské synagogy z roku 1890.

Ať je mužská reprezentace špičkou pyramidy

Pardubice /ROZHOVOR/ - Toužili po jejich hlavách… Česká basketbalová reprezentace mužů propadla na Eurobasketu 2017. Na realizační tým se snesla vlna kritiky. Jako kdyby „odpůrci“ zapomněli na famózní úspěch na předchozím šampionátu. Jenže vedení České basketbalové federace trenéry podrželo. A tak Lubomír Růžička může pokračovat v započaté práci i ve kvalifikaci na mistrovství světa. Ta se rozjede už dnes.