Kolín – Ústí n. O. 3:0

Tým Jiskry narazil v podzimní sezoně na nejsilnějšího soupeře a zaslouženě prohrál. I když výsledek 3:0 je příliš krutý.

Utkání začalo očekávaným náporem celku Kolína. Do první vyložené šance se ale dostali hosté v 7. minutě, kdy po Dostálově přihrávce byl Javůrek na penaltě z úhlu. Levačkou vystřelil sice tvrdě, ale vedle. Po nepříliš povedeném úvodu nakonec padl po tlaku domácích gól, když nečekaně vystřelil z 25 metrů po zemi Michálek a míč pod tělem Nováka skončil překvapivě v síti. Tato branka ovlivnila výrazně další průběh zápasu. Po obdrženém gólu Ústí hru vyrovnalo, dostalo se i do několika zakončení před vápnem, ale koncovka byla špatná. Novák se vyznamenal ve 37. minutě, když se nádhernou střelou z otočky blýskl domácí Štoček. Gólman míč ale nadvakrát chytil. Do kabin tak celky odcházely za stavu 1:0.

Ve druhém poločase se více prosazovali domácí. Jejich tlak byl korunován v 59. minutě gólem, když rohový kop propadl přes všechny hráče i brankáře Nováka až před Biška, který pohodlně hlavou vsítil druhou branku utkání. Jiskra se pokusila odpovědět v 70. minutě, kdy se k přihrávce od Pászta dostal ve vápně Tomášek, ale z dobré pozice se mezi tři tyče netrefil a minul.

Kolínští hráči si hlídali bez větších problémů dvoubrankový náskok. V 72. minutě po nedorozumění v obranné řadě Ústí nezaváhal Štoček a hlavou po centru zvýšil na 3:0. O tři minuty později Novák zněškodnil vyloženou šanci střelce třetího gólu. V 82. minutě mohl skórovat Tomášek, který byl před vápnem skosen, ale přímý kop Dostála skončil na zdi. Jednalo se o symbolický závěr utkání, ve kterém se Ústí nedařilo vůbec nic.