Mužstvo Kolína, které je v divizi C nováčkem, nestačilo na spolupráci mezi Borkem a Zdeňkem Dostálem.

Ústí n. O. – Kolín 1:0 (1:0)

Úvod patřil několik minut hostům, ovšem první náznak šance vypracoval domácí Javůrek pro Dostála, který po jeho pěkné přihrávce postupoval sám na branku hostí. Ovšem střelou z úhlu trefil jen blok bránících hráčů. V 11. minutě se na druhé straně dostal do nebezpečného úniku Štoček, ale jeho centr prolétl celým pokutovým územím do zázemí. Ve 13. minutě byl faulován Kukla, přímý kop Dostála trefil hlavou Borek, ale jeho střela skončila těsně mimo. Rozhodující okamžik zápasu nastal v 15. minutě, kdy rychlý Kukla získal roh, který rozehrál Dostál přesně na hlavu Borka, a ten s lehkou tečí jednoho obránce vsítil první gól. Další důležitý moment zápasu se odehrál v 17. minutě, kdy krásnou ránu Vaňouse vyrazil brankář Čižinský. V následujícím souboji o míč přehnal hostující Třešňák tvrdost a byl vyloučen. Trest mohl přijít vzápětí, když v 19. minutě centrovaný míč Javůrka prolétl přes celé pokutové území a skončil na zadní tyči. Ve 29. minutě byli v hlavní roli opět Dostál s Borkem. Další výborný rohový kop, který Borek uhlavičkoval opět výborně, ale dalšímu gólu zabránil zákrok brankáře Čižinského. O zajímavý průběh prvního poločasu se zasloužili i hosté, jejich útočník Svoboda po rychlé akci mířil z úhlu těsně mimo.

Úvod druhého poločasu patřil opět domácím. V 50. minutě krásně unikl Javůrek přes několik hráčů. Ústecký záložník svůj únik zakončil přesnou přihrávkou na Faltu, kterého hned dvakrát z několika kroků reflexivně vychytal gólman Kolína. O pět minut později se po rychlém protiútoku dostal do úniku Falta, běžel sám na branku, ale v šestnáctce se nechal doběhnou obráncem a akce skončila pouze v rohu. V 69. minutě se nebezpečně individuálně prosazoval opět hostující Svoboda, ale gólman Toman jeho střelu vyrazil na roh. V závěru utkání měli hosté šanci vyrovnat, když získali faul těsně před pokutovým územím, ale Štoček napálil z ideální pozice dvaceti metrů před brankou přímý kop do zdi. Závěr výborného zápasu patřil domácím, když Zdeněk Dostál přímý kop z úhlu poslal šikovně přes všechny hráče na zadní tyč. Míč ale jen těsně skončil v zámezí. Domácí si za dobrý kolektivní výkon vítězství nad tímto soupeřem jistě zasloužili.

Sestava Ústí n. O.: Toman – Roupec, David, Borek, Tomášek (73. Kaláb) – Pászto, Vaňous, Roušar, Javůrek – Z. Dostál, Kukla (46. Falta)

(ska)