Jednadvacáté kolo krajského fotbalového přeboru přineslo celou řadu zajímavých momentů. Zatímco v Ústí se na letohradskou bránu valil jeden útok za druhým, tak v Dobříkově létaly vzduchem červené karty, kterými hlavní sudí opravdu nešetřil.

Ústí – Letohrad B 4:0
Odveta za podzimní porážku 1:0 se domácím povedla náramně. Soupeře, který nemohl spoléhat na třetiligové posily, nepustila jedenáctka trenéra Kopeckého skoro vůbec za půlku. A pouze tradiční spalování šancí zapříčinilo, že Letohrad neodjel domů s podstatně větším přídělem.
V prvním poločase si domácí střelci dlouho seřizovali mířidla, spálili několik příležitostí a na uzdě je držel dobrým výkonem také mladý letohradský brankář Lux. Ten zlikvidoval stoprocentní šanci v 18. min. Borkovi a stejný hráč nemířil přesně ani za dalších sedm minut. Naopak Lukáše Nováka v brance Ústí prověřil za celé utkání pouze David Stejskal, jenže jeho chytrý pokus ze třiceti metrů domácí gólman vytáhl na roh a ve zbytku utkání by si bez obav mohl zajít do bufetu na pivo a párek. Klid přinesl do domácích řad jako tradičně kanonýr Dostál, nejprve v 31. min. napálil po přihrávce od Borka břevno, minutu před poločasovým hvizdem už ale mířil přesně – 1:0.

Vedoucí gól dodal ústeckým fotbalistům sebevědomí a letohradskou rezervu čekala po přestávce pořádná „masáž“. V 57. min. zpracoval ve vápně míč Dostál, přiťukl Vaňousovi a ten zvýšil na 2:0, za další tři minuty byl v šestnáctce sražen Richtr a Zdeněk Dostál z penalty přidal už dvacátý pátý zásah v sezoně – 3:0. Účet zápasu, jemuž přihlíželo tři sta diváků, uzavřel záložník Lukáš Roušar, kterému přihrávku jak na zlatém podnosu předložil Chudý – 4:0.

Dobříkov – Č. Třebová 1:1
Již od prvních minut utkání bylo všem jasné, kdo hraje doma. Dobříkov hned od začátku oblehl hostující branku a hrozil zejména ze standardních situací. Po dlouhých autech Karely se do zakončení hlavou dostával několikrát Petr Horníček, vždy ale ke smůle domácích mířil nepřesně. Bylo ale pouze otázkou času, kdy padne první gól, ve 28. min. po dalším skvěle zahraném rohovém kopu kapitána Jehličky prodloužil Houžvička na Dostála, a ten se hlavou nemýlil – 1:0. Vstřelený gól domácí ještě více nabudil a snažili se přidat druhý hřebíček do českotřebovské rakve. Ve 30. min. měl po opět skvěle zahraném rohovém kopu domácího kapitána Jehličky na hlavě tutovku Jan Horníček, ale hosty zachránil zázračným zásahem gólman Hejl. Nakonec udeřilo na druhé straně, po ojedinělém rohovém kopu hostujícího mužstva se prosadil subtilní hlavičkář Filip Grepl – 1:1.

Domácí gól do šatny nesrazil do kolen a snažili se vítězství strhnout na vlastní stranu, hosté naopak sázeli na brejky. To už ale začal otěže zápasu přebírat do svých rukou hlavní sudí Karel Čech, který rozehrál málokdy vídaný karetní mariáš. Během třinácti minut stačil rozdat domácím 4 červené karty a ktomu ještě pár žlutých na obou stranách. Nejprve šel do sprch v72. min. po druhé žluté Karela, v75. ho následoval Petr Horníček. V83. min. potkal stejný osud Dostála a za další dvě minuty Jana Horníčka. Oba posledně jmenovaní měli dostat červenou kartu bez žlutého varování. Překvapeným Třebovákům ale čtyři muži v poli navíc k vítěznému gólu nestačili, a tak byl závěrečný hvizd hrdiny zápasu sudího Čecha vysvobozením pro všechny zúčastněné.

(jp, vim)