Šlágr kola krajského fotbalového přeboru se hrál v Dobříkově, kam zavítala Choceň.

Dobříkov – Choceň 2:2

Vzpomínáte na podzimní derby? Choceňský Myšák se položil do vysokého centru a precizně provedenými nůžkami napálil míč do šibenice. Karelova vyrovnávací trefa z poslední minuty mu může směle konkurovat.

Dobříkov měl výškovou převahu, jenže v první čtvrthodince dvakrát zahrozila ze vzduchu Choceň. Bálek ani Stavrevski však domácí jedničku Dostála ještě nepřekonali. Jenže v 15. min. se už hosté dočkali. Krejza napálil míč do tyče a u odraženého míče byl první Bálek – 0:1. Dobříkov srovnal ve 25. min., ale další paradox. Ne ze vzduchu. Zahradník pronikl do vápna a jeho kličkovanou zastavila noha Baboráka. Následovala penalta, se kterou si P. Horníček poradil suverénně. Choceň byla aktivnější a ještě do poločasu se ujala vedení. Kaplan krásně rozehrál přímý kop na Součka, ten místo střely našel přes celé vápno zapomenutého Bálka a hosté se radovali znovu – 1:2.

Dobříkov dopředu příliš nebezpečný nebyl a po přestávce se toho moc nezměnilo. Naopak technický Stavrevski domácí obranu drtil svými rychlými kontry. Jenže sice se dvakrát dokázal prodrat před branku, dvakrát mohl střílet, ale pokaždé radši hledal spoluhráče. Jednou Bálek ve skluzu trefil břevno a podruhé Souček narazil na vynikajícího dobříkovského brankáře Dostála. V poslední minutě se ukázalo jak může být fotbal krutý. A zároveň krásný. Dobříkov předvedl ojedinělou rychlou pozemní akci, Karela dostal míč přesně proti noze, z dobrých dvaceti metrů natáhl a jeho pumelice se nádherně zakroutila do levého horního růžku Gerčákovy branky.

Č. Třebová – Polička 3:0

Stačily dva zápasy a Česká Třebová se zbavila nálepky kandidát sestupu číslo jedna. Navíc vedle dvou velkých útočných posil Myšáka a Peška poprvé doma představila třetí velké jméno, záložníka Petra Zahálku.
Po celých devadesát minut trvala převaha České Třebové, ale využila ji až v poslední čtvrthodince.

Domácí neproměnili několik slibných příležitostí a dočkali se až v 76. min. Po trestném kopu Macka otevřel hlavou skóre Štěpán. A nezůstalo pouze u jedné trefy. Za chvíli se po rohovém kopu prosadil opět hlavou Pešek a Česká Třebová vedla v 83. min. už 2:0. Chvilku před závěrem zápasu navíc ještě zakončil brejk dvou na jednoho Myšák a stanovil vítězství domácích na konečných 3:0.

(ry, cin)