Své vítězné tažení opět dokonaly a nadělily Rokytnici pět branek.

Rokytnice v O. H. – SPS Sázava 0:5 (0:1)

Prvních 15 minut hráčky Sázavy nepustily soupeřky za svou půlku. Pak tento tlak ustal a začalo se bojovat ve středu hřiště. Tým Rokytnice zahrozil v 17. minutě, kdy měl velkou možnost vstřelit první branku zápasu. Díky zásahu gólmanky branka nepadla. Do 24. minuty byl zápas celkem vyrovnaný. Padající Andrea Garažiová zpoza velkého vápna dala první gól zápasu. Výsledek 0:1 vydržel až do konce prvního poločasu.

Do druhé půle nastoupily střídající Kateřina Šindelářová a Eva Cinková. Obě tyto hráčky daly nový náboj celému druhému poločasu. Ve 49. minutě po faulu na útočící Andreu Garažiovou byla nařízena penalta ve prospěch Sázavy. Ke střele se tradičně postavila gólmanka Lenka Beranová. Ta ale tentokrát šanci zahodila střelou nad branku. Skóre se měnilo v 55. minutě, kdy se k tyči trefila Jana Vágnerová. Gól hostující fotbalistky uklidnil a začaly hrát uvolněně a s větším přehledem. V 62. minutě nádherně zatáhla balon Simona Krchová a poté zprava odcentrovala přesně na nabíhající Kateřinu Šindelářovou, která zvýšila už na 3:0. Po několika minutách vystřelila Simona Krchová na brankářku, ta ale míč neudržela a dobíhající Andrea Garažiová zvýšila na 4:0 pro SPS. Pěkná kombinace proběhla i v 73. minutě, kdy Andrea Garažiová přesně nahrála na Kateřinu Šindelářovou, ta poslala přesný míč na Simonu Krchovou, jež přesnou střelou k tyči upravila na 5:0. Po tomto gólu Sázava vystřídala všechny hráčky z lavičky. Sedm nových hráček týmu udrželo stav na hřišti a párkrát ještě ohrozilo soupeřovou branku. Konečný stav se ale nezměnil. Body proto putovaly do Sázavy.
Jan Sokolík, trenér SPS Sázava po utkání řekl: „Do zápasu jsme vlétli velmi sympaticky, když jsme nepustili soupeře 15 minut přes půlku. Soupeř ale odpověděl nebezpečným protiútokem a hru vyrovnal. Pěkným gólem nás uklidnila Andrea Garažiová, ale do konce poločasu jsme museli hodně bojovat, abychom tento výsledek udrželi. Ve druhém poločase jsem sestavu na hřišti prostřídal a zápas dostal nový nádech. Soupeře jsme přehráli a druhý poločas vyhráli 4:0. I střídající hráčky se zapojily a bojovaly. Hráčky SPS Sázava jsou zápas od zápasu silnější. Velký dík patří i fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Doufám, že silnou podporu budeme mít i v nadcházejícím domácím zápase s Dvorem Králové nad Labem, který se odehraje 16. dubna.“

(sok)