Trenér Jiskry Ústí nad Orlicí Navrátil stále nemůže počítat se zraněnými Roušarem, Knápkem, Chasákem i Rábem. V týdnu přibyl na marodku také Vaňous, omluveni byli navíc Smejkal s Kuklou. Torzo týmu proti aspirantovi na postup do MFL z divize E nehrálo špatně, ale soupeř byl lepší a v třeskutém mrazu vyhrál zaslouženě. Ústečtí tradičně zaspali úvod.

Jiskra Ústí n. O. – FK JV-SAN Šumperk 1:3 (1:2)

Už v 5. minutě si na centr Šinógla naběhl nikým nekrytý Horák, jenž hlavou otevřel skóre – 1:0. Poté se několika pěknými přihrávkami blýskl domácí Falta, ale k šanci to nevedlo. Naopak, na druhé straně si na přihrávku Horáka naběhl Pobudský a z vápna trefil břevno. V 9. minutě se po hlavičce Roupce dostal do slibné šance Kaláb, z 10 m však vypálil vysoko nad. Ve 20. minutě se přes několik hráčů pěkně prokličkoval do střelecké pozice Falta, jeho pokus o klasické české bodlo skončil ale v ochranné síti za brankou. Ve 26. minutě se po rychlé kombinaci s Rejdou dostal znovu do šance Kaláb, vypálil z hranice šestnáctky, ale gólman Kameník byl na místě. Ve 27. minutě si na přihrávku Felcmana za obranu šikovně naběhl Rejda, v nadějné šanci si však neporadil s vybíhajícím brankářem a křížnou střelou minul branku. Hosté se do slibné příležitosti dostali znovu ve 30. minutě, po zaváhání ve středu domácí obrany pálil těsně vedle Linet. O minutu později však špatnou rozehrávku Jiskry ve středu hřiště potrestal Pobudský, který své sólo zakončil i přesnou střelou – 2:0. Ve 39. minutě se určitě líbil bleskový průnik Tomáška po levém křídle, jeho ostrý centr do vápna však dokázala obrana Šumperka odvrátit. V závěrečné minutě 1. poločasu si svoji špatnou chvilku vybrala i obrana hostů. Po několika minelách ve vápně se dostal k míči aktivní Felcman a zblízka dopravil míč do sítě – 2:1.

Krátce po zahájení 2. poločasu zmrazila domácí snahu o úspěšný výsledek další hrubka v rozehrávce. Míče se zmocnil Pobudský, šikovně si poradil s vybíhajícím Krátkým, aby posléze zvýšil na 3:1. Krátce po obdrženém gólu se do vyložené šance dostal domácí Rejda, ale z několika kroků přestřelil. Krátce nato neuznal rozhodčí gól Macka pro domnělý ofsajd. Poté se hrála vyrovnaná partie ve středu hřiště bez většího vzruchu před oběma brankami. Příštím domácím soupeřem Jiskry bude v sobotu od 12.00 účastník MFL, fotbalový tým SK SULKO Zábřeh.

Branky: Felcman – Pobudský 2, Horák

Sestava Ústí n. O.: Neoral (46. Krátký) – Roupec, Felgr, David, Tomášek – Felcman, Pászto, P. Falta, Grepl (46. Flídr), Rejda – Kaláb (46. D. Macek).

Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí n. O. „Na zlepšený výkon z druhého poločasu v Chrudimi jsme nedokázali navázat. První inkasovaný gól jsme obdrželi po autovém vhazování soupeře, který velmi jednoduše vykombinoval akci od postranní čáry a ujal se brzy vedení. Druhý gól jsme obdrželi po zásadní chybě v rozehrávce. Začátek druhého dějství jsme ovšem propadli v defenzivě, když se jeden hráč soupeře prosadil proti našim třem obráncům a přichystal pro spoluhráče gól do prázdné branky. Druhou půli jsme se sice snažili výsledek snížit, ale finální fáze útoku se nám vůbec nedařila.“