Zatímco domácí se v uplynulém soutěžním ročníku pohybovali ve spodních patrech tabulky, hosté patřili spíše na opačný pól divizního pelotonu.

1. FK Nová Paka – Jiskra Ústí nad Orlicí 4:2 (2:1)

Zápas začal oboustranně vysokým nasazením všech aktérů, nikdo nikomu nic nedal zadarmo a diváci tak byli svědky poměrně zajímavého utkání. V úvodní šanci se objevili hosté, ale Kanaval dokázal včasným vyběhnutím šanci soupeře zlikvidovat. Domácím se v úvodu utkání nedařila finální část útočných akcí, a tudíž se těžko dostávali do zakončení. Ve 29. minutě novopacká obrana nedůrazně odvracela míč ze svého pokutového území a toho využil zkušený ústecký Miroslav Knápek a umístěnou střelou dostal hosty do vedení. O čtyři minuty později Povr zasekl míč v levém křídelním prostoru a poslal jej na nabíhajícího Kordíka, jehož dělovku z hranice šestnáctky zastavila až ústecká síť. Domácím najednou narostla křídla a hostující obrana se měla co otáčet. Ve 40. minutě dobře hrající Vích chytře předskočil obránce a hlavou těsně před vybíhajícím gólmanem Jakubem Krátkým poslal míč podruhé do ústecké branky.

Po změně stran se nadále hrálo otevřené utkání. V 51. minutě propadli domácí na polovině soupeře a Ústí přešlo do ukázkového brejku, na jehož konci bylo přesné zakončení Michala Kukly. Výsledkově se tak začínalo od začátku. V 62. minutě se pěkně proháčkoval ústeckou obranou Povr, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyč soupeřovy svatyně. Šťastnou ruku měl trenér Josef Hloušek, když poslal na hřiště zkušeného Martina Ptáčka. Ten po sedmi minutách pobytu na hrací ploše dostal ideální přihrávku od Jakuba Vícha a důrazným zakončením poslal domácí opět do jednobrankového vedení. V 72. minutě však novopacký stadion aplaudoval počtvrté, když aktivní Povr nádhernou střelou do pravého horního růžku ústecké branky zajistil tříbodovou pojistku domácímu mužstvu.

Branky: 33. Kordík, 40. Vích, 67. Ptáček, 72. Povr – 29. Knápek, 51. Kukla.

(axe)