Zaslouženě si mohli hráči posedět a zhodnotit sezonu ve velkém stylu. Při premiéře v ČFL skončili na 11. místě, což je skvělý výsledek. Může panovat naprostá spokojenost.

Nicméně Ústí se chtělo rozloučit se sezonou vítězstvím za tři body. Mělo utkání s Benátkami velmi dobře rozehrané, jenže v poslední minutě hosté vyrovnali. Jiskra tak brala alespoň body dva. „Penalty jsme zvládli lépe a druhý bonusový bod jsme si připsali my. Přesto panuje z výsledku mírné zklamání, jelikož vítězství bylo velice blízko,“ uvedl ve svém hodnocení zápasu trenér Ústí Vladimír Chudý.

Zkraje duelu se totiž Ústečtí dostali do trháku, který čítal dva góly. Po Smejkalově střele se balón dostal k Vaňousovi, který dával na 1:0. Nedlouho poté přišla přísně nařízená penalta ve prospěch Benátek. Míč si postavil kapitán hostí Borovička, ale Truhlář mu jeho pokus vyrazil. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po nejhezčí akci zápasu Smejkal vysunul Pazderu, jenž v samostatném úniku nezaváhal. Pro mladíka v ústecké sestavě to znamenalo první gólový úspěch.

Po půlhodině hry ovšem domácí nepokryli dorážejícího Šimečka a dovolili mu snížit. Gólman Truhlář pak podruhé vyhrál souboj s Borovičkou, když ho obral o druhou branku.

Těsný náskok mohli Ústečtí hned několikrát po přestávce navýšit. Blízko tomu byl Souček, jehož hlavička z malého vápna šla vedle. Po hodině hry nemířil přesně ani Vaňous. V 82. minutě se dostal ke střele střídající Pinkava, ale olízl tyčku. Pět minut před koncem trefil „štangli“ Souček. V 90. minutě ale neodhadl Truhlář situaci, po níž Synek dopravil balón do prázdné branky.

Pojedenácté muselo Ústí nad Orlicí do rozstřelu. Tady ústecký gólman napravil chybu, když jednu penaltu chytil, zatímco domácí proměnili všech pět pokutových kopů.