Navíc se Ústí dokázalo probojovat do finále poháru Pardubického kraje. Jak prozradil sekretář oddílu JAN SKÁCEL, s prací nového trenéra převládá v klubu spokojenost.

Bojovali jste o přední příčky za Živanicemi, ale nakonec jste skončili pátí. Jak se vám taková pozice zamlouvá?
Jsme nespokojení. Umístění neodpovídá představám, které jsme měli před sezonou. Chtěli jsme být nejhůře třetí.

Šlo ale vůbec o to, na jakém místě tým skončí? První byly jasně Živanice a jak se týmy po tom seřadí, je už vlastně jedno…
V podstatě nešlo. Máme ale zodpovědnost vůči fanouškům a snažili jsme se být mezi nejlepšími.

Náplast ale asi byl krajský pohár, kde jste skončili druzí…
Tam jsme chtěli uspět už proto, že jsme měli jít v příštím ročníku do poháru ČMFS. Tím, že jsme hráli finále, tak jsme se tam probojovali. Pokud bychom uspěli v prvním kole proti Týništi, bude na nás čekat prvoligové Brno.

Nemohla se však únava z pohárových zápasů podepsat i na tom pátém místě v soutěži?
Nejspíš to bude jeden z důvodů, proč jsme v závěru sezony několik zápasů ztratili. Když se k tomu přičte velká marodka a hrací dny středa, sobota, muselo to být na klíčových hráčích znát. Z tohoto důvodu není o krajský pohár moc velký zájem.

V zimě jste vyměnili trenéra. Přišel Ivan Kopecký. Jaký byl jeho úkol na tuto „půlsezonu“, seznámit se s mužstvem?
Přesně tak. Šlo o to, aby si otipoval hráče, aby zjistil, jak to tady chodí a aby vtiskl týmu herní řád a zavedl disciplínu jak na hřišti tak na tréninku. A to se podařilo. Výsledky nebyly úplně to nejdůležitější.

Byli jste tedy s jeho prací spokojeni?
Co se týče disciplíny a herní kázně určitě. V závěru ty výsledky sice úplně nejlepší nebyly, ale spokojenost s jeho působením u nás převládá.

V příští sezoně budete určitě chtít útočit na divizi, vyžádal si trenér již nějaké změny v týmu?
Příprava nám začíná 7. července a na změnách v kádru pracujeme. Rozhodně to ale není v takové fázi, aby se o tom dalo veřejně mluvit. Dokud hráče nemáme jisté, radši nebudeme do světa vykřikovat, které hráče bychom toho sedmého přivítali. Týden na to jedeme na soustředění do Dolní Čermné.

Trenér Kopecký si v průběhu ročníku často stěžoval na přehmaty v zadní linii, dá se čekat nějaká posila tam?
To se očekávat dá, ale jak jsem řekl, zatím není nic jisté. Chyby v obraně byla jedna část, ale měli jsme také problémy s proměňováním šancí. Úsilí při hledání nových hráčů se tak ubíralo především tímto směrem.

V uplynulé sezoně jste měli potíže s hřištěm, jak to bude vypadat v té následující?
Situace je nyní taková, že je hřiště v této chvíli v rekonstrukci a na nový ročník budeme mít kvalitní trávník.

Navíc máte už umělou trávu, kterou jste nedávno slavnostně otevírali?
Tím, že máme umělou trávu, která má parametry, že se na ní dají hrát mistrovské zápasy. Při nepříznivém počasí tak na ní budou hrát především mládežnické týmy a béčko. V rekonstrukci máme i druhou travnatou plochu, která by měla být na jaře stoprocentně k dispozici. Takže problémy s hřištěm již mít nebudeme.