Jako lovnou zvěř naháněl Dobříkov soupeře

Orlickoústecko – Svěřenci trenéra Šmardy jasně vyhráli duel ve Starém Mateřově.

7.9.2015

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

Řetová – Svitavy B 1:3
Začátek se domácím podařil, když v osmé minutě otevřel skóre Müller. Postupně se ale dostali do tempa hosté, několikrát se dostali k ohrožení branky a těsně před poločasem ze své aktivity vytěžili pokutový kop, který využil L. Jukl – 1:1. Po změně stran už šli Svitavští jasně za výhrou. K vítězství je přiblížil Scheib, který prokázal svoji střeleckou pohotovost. Snahu Řetové potom Svitavští odrazili a krátce před koncem vnesl definitivní klid do jejich řad svojí druhou trefou L. Jukl.
Fakta – branky: Müller – L. Jukl 2 (1 z pen.), Scheib. Rozhodčí: Klír. ŽK: 1:4. Poločas: 1:1. Řetová: Šilar – Gloser, Sedláček, M. Voleský, Jiroušek (84. Turek), Šimek, Flídr, Bače (67. Chudý), Müller, R. Voleský, Hůlka.

Kamenná Horka – FC Jiskra 2:1
Domácí toužili odčinit nepovedený zápas z Dlouhé Loučky, ale zpočátku jim dělal problémy hbitý hostující Šmolík, který se několikrát dostal do nebezpečné koncovky. Horka postupně přebírala iniciativu a dokonce dostala balón do sítě, gól ale nebyl pro ofsajd uznán. Všechno podstatné se tudíž odehrálo po změně stran. V 48. minutě se po přímém kopu dostal míč ke Škávovi a ten se trefil podél gólmana. Hosté záhy srovnali z penalty, ale Horku to vybudilo k ještě větší aktivitě. Z několika vyložených šancí se ujala ta z 67. minuty, kterou dobře hrající Škáva připravil pro Bulvu – 2:1. Pojistku už domácí nepřidali, ale závěrečné úsilí hostí o srovnání přečkali bez úhony.
Fakta – branky: Škáva, Bulva – Pohanka z pen. Rozhodčí: Růžička. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. FC Jiskra: Valčik – Loufek (50. J. Ježek), Pohanka, Pařízek, Jireš (84. M. Ježek), Vyšohlíd, Dostál, Paulus, Koreň, Šmolík, Dušek.

St. Mateřov – Dobříkov 0:5
Hosté od začátku na hřišti dominovali. V 11. minutě se ujali vedení. A když za dalších sedm minut přidali druhý gól, bylo prakticky po utkání. Mateřov se dostal do vážnější situace za celý zápas pouze jednou, když v 59. minutě selhal na malém vápně Klíma. To už ale svítilo na tabuli 0:3. Dobříkov pak v závěrečné čtvrthodině přidal ještě dvě branky a odjel po zásluze se třemi body.
Fakta – branky: Rydval 2, Hořejší, Vaněk, Ševčík. Rozhodčí: Čad. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Dobříkov: Novotný – Hořejší, Karela, P. Horníček, Klapal, Jandera (79. Rychtařík), Svoboda (68. Plecháček), Ševčík, Rydval, Vaněk, Dostál. ⋌(bed, rh, zz)

Autor: Redakce