Věšteckou kouli sice nemáme, ale i bez ní se pokusíme uhodnout, jak bude vypadat situace v krajském fotbalovém přeboru na konci sezony.

Vysoké Mýto
Zimu strávilo na hezkém čtvrtém místě s jednobodovou ztrátou na třetí Svitavy. Stejně vyrovnaná situace je ale i směrem dolů. Od desáté příčky dělí Mýto pouhé tři body. Před jarními boji opustil klub Roman Flídr, který uměl zastavit rodící se akci soupeře, vyhrát hodně hlavičkových soubojů a především podpořit útok. Bez něho Vysoké Mýto svoji pozici neudrží a bude rádo, pokud zůstane v první sedmičce.

Česká Třebová
Fotbalisty České Třebové přes zimu posílil Kvapil z Ústí nad Orlicí. Pořadí v první pětce by si Česká Třebová měla udržet. Fanoušci se mohou těšit, že na fotbal už nebudou koukat ze stráně, ale budou se moci kochat výhledem z plnohodnotné tribuny.

Ústí nad Orlicí
Přišel nový trenér a mužstvo postihla smůla. V zimní přípravě rozhodně nebylo nic neobvyklého, když měl tým osm zraněných hráčů. Kouč Ivan Kopecký je bezesporu náročným trenérem, který vyžaduje od svých svěřenců maximální plnění jeho pokynů. Na jaře bude určitě Ústí předvádět dynamický fotbal, pokud mu to samozřejmě dovolí terén a vylepší i postavení v tabulce. Nebylo by překvapením, kdyby Ústí skončilo třetí.

Letohrad B
Rezerva třetiligového celku si zůstane na svém. Trenér Boček si na podzim přál, aby jeho svěřenci více bojovali a myslím, že jeho prosby budou vyslyšeny. Ze současného sedmého místa rozhodně nepůjde tým směrem dolů.

Lanškroun
Největším problémem byla na podzim střelba gólů. Pokud se tým zvedne střelecky a bude vyhrávat doma, má rozhodně na to, aby se posunul z jedenáctého místa o něco výš. Pokud ne, možná lehce klesne, ale boje o záchranu se ho týkat nebudou.

Dobříkov
Zachrání se. Pokud tedy nebude mít smůlu na zranění klíčových hráčů Lukese, Petra Horníčka a Zahradníka. Bez nich by byl tým trenéra Mazala poloviční a s udržením soutěže by měl problém.