Sedmnácté kolo nejvyšší okresní soutěže přineslo zaváhání vedoucí Dobrouče, druhé Jablonné naopak šťastně odvezlo všechny body z Mistrovic.

Lanškroun B – Rybník 4:0
Poprvé zahrozili domácí v 10. min. z trestného kopu, který prošel vápnem, ale v brance neskončil. Ve 13. min. byl sražen ve vápně domácí Šebrle a Stasiowski pokutový kop bezpečně proměnil. Když o tři minuty později unikl po křídle Kuttich a našel před prázdnou brankou Petika, byl stav 2:0.
Třetí branku přidal po samostatné akci Šebrle a na čtvrtý Šebrle nahrával Petikovi. Hosté se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale k žádnému vážnějšímu ohrožení domácího Wendliga se nedostali.
Po přestávce pokračovali domácí v herní převaze a vypracovali si několik vynikajících příležitostí, ale kvůli nepřesnosti a pro vynikající zákroky brankáře hostí již žádná branka nepadla. Fakta – branky: Petik 2, Stasiowski, Šebrle. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 2:2. Diváků: 150. Poločas: 4:0.

Albrechtice – Kerhartice 2:0
Ačkoliv Albrechtice dokázaly v zápase zahodit dva pokutové kopy, dokázaly zvítězit. Fakta – branky: Faltus 2. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 4:2. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Mistrovice – Jablonné 0:1
V 8. min. spálil vyloženou šanci Stejskal a stejný hráč nemířil přesně ani v 25. min. Ke konci poločasu se dvakrát osmělili hosté, ale rovněž bez úspěchu. Rozhodnutí tak padlo až po přestávce, a sice ve 63. min. Domácí brankář nezkrotil míč a Vaníček uklidil míč do sítě – 0:1. Stejný hráč běžel ještě jednou sám na bránu, ale skóre navýšit nedokázal. Nicméně domácí střelci v čele se Stejskalem neprotrhli smůlu a vyrovnat už nedokázali.
Fakta – branka: Vaníček. Rozhodčí: Roth. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (Lička). Diváků: 140. Poločas: 0:0.

D. Dobrouč – Králíky B 2:2
Celý první poločas se odehrál na půlce hostů, kterým ale stačila ojedinělá šance, aby se dostali do vedení. Ve 30. min. po rohu zavěsil hlavou Straka – 0:1. Domácí své šance trestuhodně zahazovali, v 58. min. učinil konečně obrat Švercl a za jedenáct minut otočil výsledek Z. Řehák – 2:1. Dobrouč ale vítězství z několika šancí nepotvrdila a přišel trest v podobě vlastence, který v poslední minutě vyrovnal skóre.
Fakta – branky: Švercl, Z. Řehák – Straka, vlastní. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 0:2. Diváků: 120. Poločas: 0:1.

Sopotnice – Tatenice 0:1
Už v 8. min. chybovala domácí obrana a Soukop vstřelil záhy vítězný gól – 0:1. Utkání bylo ze strany Sopotnice velmi nepovedené, hosté naopak přesvědčili výkonem, že hrají o špici tabulky. Ve zbytku utkání už žádné komplikace nepřipustili.
Fakta – branka: Soukop. Rozhodčí: Kutych. ŽK: 1:3. Diváků: 100. Poločas: 0:1.

D. Čermná – Brandýs 5:0
Ve skvělé atmosféře se domácí do svého soupeře pustili od původního hvizdu. Výsledkem jejich tlaku byly tři góly během dvaceti minut a hosté byli na lopatkách. Když po změně stran střídající Kovář zvýšil na 4:0, nebylo o výsledku pochyb. Konečnou podobu mu dal v závěru utkání krásnou střelou Janků.
Fakta – branky: Pecháček 2, Janků 2, Kovář. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 2:3. Diváků: 110. Poločas: 3:0.

Sruby – Kunvald 4:2
Po jednom z útoků hostů překvapil domácího gólmana kunvaldský Menzel a lehkým obloučkem změnil stav utkání na 1:0 pro hosty. Domácí ale nerezignovali a snažili se rychlými protiútoky dobýt branku soupeře. To se podařilo, když domácí Simon vzal na půli míč, utekl všem hráčům soupeře a nakonec housličkami znemožnil hostujícího brankáře - 1:1. Rychlonohý Šotka s Vrabcem dělali kunvaldským zadákům stále větší problémy, které nakonec vyústily po dorážce Vrabce – 2:1. Ve druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou s šancemi na obou stranách. Větší radost měli ale domácí. Nejprve Matoušek zvýšil na 3:1, poté sice Krejsa po chybě domácí obrany snížil, ale poslední slovo měli znovu domácí. Jejich aktivitu zúročil po centru Simona podruhé Vrabec.
Fakta – branky: Vrabec 2, Simon, Matoušek – Menzel, Krejsa. Rozhodčí: Sokol. ŽK: 1:0. Diváků: 150. Poločas: 2:1.

(jp, ry, re)