I.B TŘÍDA: Hra na brejky přinesla Zámrsku ovoce

Orlickoústecko - Fotbalisté Libchav se v I. B třídě rozčilovali kvůli penaltě, kterou proti nim sudí nařídil v nastavení.

14.10.2008

Fotbaloví senioři už ukončili podzimní část. Foto:

Verměřovice – Sloupnice 2:1

Branky padaly až ve druhé půli. Nejprve se radovali hosté. Rada prokličkoval vápnem a z těžkého úhlu překonal domácího Mikulu. Domácím stačila k otočení zápasu jediná minuta a důraz v osobních soubojích. Nejprve hostující obránce pokrýval tělem míč mířící do autu, Sklenář jej o něj obral, nahrál před branku Kmeťovi, a ten přesnou střelou k tyči vyrovnal. To samé se opakovalo o chvíli později. Tentokrát u autové čáry vybojoval míč Chládek, přihrál Faltusovi a jeho střelu z velkého vápna ještě tečoval do branky J. Formánek. Fakta – branky: Kmeť, Formánek J. – Rada. Rozhodčí: Sura (Choteč). ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Daniel Horský, trenér Verměřovic: „Musím sportovně uznat, že fotbalový bůh nám v poslední době ukazuje svou šťastnější tvář. Vyhráli jsme se štěstím, soupeř především v útočné fázi přesvědčil, že má velkou kvalitu. Jsem spokojen se třemi body, nikoliv tolik s výkonem.“
Marek Petrskovský, trenér Sloupnice: „Vedli jsme, ale zkrat během dvou minut nás stál body. Trochu jsme se položili, herně jsme měli minimálně na bod.“

Ústí B – Mor. Třebová B 3:1

První poločas byl ve znamení mírné převahy Ústí, první gól padnul v 19. min., když Jan David prodloužil hlavou výkop gólmana a Zachař se nemýlil – 1:0. Ve 39. min. hosté vyrazili do rychlého protiútoku a Staněk pěknou střelou srovnal skóre – 1:1. Po pauze zaskočili hosté náporem a Novák st. se měl co ohánět, aby uhájil nerozhodný stav. Poté se hra vyrovnala a v 70. minutě mohl vrátit vedení Ústí opět Zachař, to by ovšem musel proměnit penaltu. V 85. min. založil pěknou akci Martinák, Dušek poté zacentroval, Zachař pěkně předal míč Tomáškovi, a ten se nemýlil – 2:1. Minutu před koncem Tomášek nádherně uvolnil Zachaře, a ten dal výsledku konečnou podobu – 3:1. Fakta – branky: Zachař 2, Tomášek – Staněk. Rozhodčí: Fibiger (Pardubice). ŽK: 1:3. Diváci 50. Poločas: 1:1.

Jan Skácel, sekretář Ústí: „Ve druhé půli se hrál dramatický fotbal, podle mého soudu zbytečně tvrdý. Rozdílové góly jsme dali v deseti, zranil se totiž Lněnička. Byli jsme ale přece jen o něco lepší.“

Č. Třebová – Jevíčko 1:1

Po vyrovnaném průběhu zápasu se body dělily. Hosté měli z bodu větší radost než domácí rezerva. Fakta – branky: 25. Šafář – 80. Juračka. Rozhodčí: Klíma (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Morašice – Zámrsk 2:4

Téměř celých 90 minut se odehrálo na polovině soupeře, který jen bránil a podnikal rychlé brejky, a protože při nich byl hlavně Mudrichovou zásluhou skoro stoprocentně úspěšný, odvezl si nečekané tři body. Domácí dokázali pouze snížit na 1:2, resp. 2:3, místo vyrovnání z dalších velkých šancí však vždy přišel kontr hostů a inkasovaný gól. Fakta – branky: Burian, Štancl – Mudrich 3, Csernyanszký. Rozhodčí: Gregor (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Polička B - Vysoké Mýto B 4:0

Utkání bylo vyrovnanější, než napovídá konečné skóre, střelecká efektivita však byla jasně na straně domácích. U všeho podstatného byl Petr Navrátil. V 8. min. oslovil zpětnou přihrávkou Dittricha a ten otevřel skóre, po půlhodině skóroval s pomocí hostujícího gólmana sám. Ještě do poločasu těžil z Navrátilovy přihrávky Dobiáš pálící přesně k tyči a v závěru dorážel Navrátilovu ránu střídající Lánský. Fakta – branky: 8. Dittrich, 32. Navrátil, 42. Dobiáš, 84. P. Lánský. Rozhodčí: Vašek (Včelákov). ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Jiří Pospíšil, trenér V. Mýta: „Fotbal se hraje s jedenácti hráči, a ne se sedmi, to se nedá vyhrát ani na plácku před panelákem. S takhle vykřičeným hlasem si komorní A s Karlem Gottem dlouho nezazpívám. Škoda, že někteří hráči poslouchají pokyny něčím mezi koleny a zády.“

Svitavy B - Libchavy 2:2

Domácí vedli, když Jiroušek obešel daleko vyběhnuvšího gólmana a střílel do „prázdné“. Jenže hned v úvodu druhé půle hosté vyrovnali a skóre i otočili. Od porážky je zachránila penalta v nastavení nařízená po poradě hlavního rozhodčího s asistentem a proměněná Urbanem. Fakta – branky: 43. Jiroušek, 90. Urban (PK) - 48. Felgr, 53. Martinec. Rozhodčí: Bartůněk (Květná). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. (ry, jp)

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Kultura a sport - Hlavní kameramani KAMERAMAN A STŘIHAČ PRO 27 000 Kč

Hlavní kameramani KAMERAMAN A STŘIHAČ PRO ORLICKOÚSTECKÝ REGION. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁSTUP MOŽNÝ IHNED, Místo výkonu práce: OIK TV s. r. o., Hýblova č.p. 543, 560 02 Česká Třebová 2, Pracovní náplň: natáčení s kamerou a střih, více na www.oiktv.cz rubrika PRÁCE, Požadujeme: SŠ s maturitou (odborné výhodou), 1 - 2 roky zkušeností s novinařinou (velká výhoda), vhodné i pro absolventy SŠ a VŠ (obor žurnalistika), více na www.oik.cz rubrika PRÁCE, mail: práce@oiktv.cz, Nabízíme: prémie, služební telefon, volná pracovní doba, Kontakt: e-mailem. Pracoviště: Oik tv s. r. o., Hýblova, č.p. 543, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Martin Vašíček, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 75 Kč

Číšníci a servírky OBSLUHA V RESTAURACI - LETNÍ BRIGÁDA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 75 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Penzion U Čmeláků,, Červená Voda č.p. 200, 561 61 Červená Voda 1, Letní brigáda - obsluha restaurace. , Hledáme usměvavé lidi, kterým záleží na spokojenosti zákazníka. , Pracovní dobu / hodiny lze plánovat individuální podle vašich časových možností. , Praxe není nutná, ale potravinářský průkaz ano. , Jídlo na místě, Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně. Pracoviště: Dominika kantková - penzion u čmeláků, červená voda, 561 61 Červená Voda 1. Informace: Dominika Kantková, +420 776 329 994.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 500 Kč

Obsluha strojů na výrobu pečiva, čokolády a cukrovinek Dělník potravinářské výroby v pekárenství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce: Šafaříkova č.p. 110, Vysoké Mýto - Město, 566 01 Vysoké Mýto, PP bude uzavřen na dobu určitou s možností prodloužení.. Pracoviště: Smékalovo pekařství spol. s r.o., Šafaříkova, č.p. 110, 566 01 Vysoké Mýto. Informace: Eva Spoustová, +420 724 953 828.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 16 000 Kč

Číšníci a servírky Servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Krásné pracovní prostřední ve zcela nové kavárně na náměstí v Ústí nad Orlicí.. Pracoviště: Smékalovo pekařství spol. s r.o. - smécafé kavárna, cukrárna, prodejna pečiva, ústí nad orlicí, T. G. Masaryka, č.p. 93, 562 01 Ústí nad Orlicí 1. Informace: Eva Spoustová, +420 724 953 828.

Na startu sezony se blýskli dva čtyřgóloví střelci

Fotbalové duely v okrese nabídly pestré výsledky

Míčový sedmiboj pro dobrou věc

Dobříkov – Jak už název napovídá, nepůjde o vyloženě sportovní výkon, byť disciplíny jako nohejbal, volejbal, tenis, stolní tenis, basketbal – trestné hody, fotbal – penalty, házená – trestné hody tomu vybízejí.

Nové vedení Nejzbachu schváleno. A co II. liga?

Vysoké Mýto – Co viselo ve vzduchu, se stalo skutečností. Mimořádná Valná hromada Nejzbachu Vysoké Mýto, která se konala na konci minulého týdne, rozhodla, že staré vedení končí. Bylo odvoláno.

-

Program druhého hracího víkendu

Orlickoústecko - Kam za fotbalem v následujícím víkendu? Přinášíme vám přehled zápasů.

-

Okresní přebor III. Třída –Výsledky a statistiky 1. kola

Orlicko - Jak vypadlo první kole ve III. třídě okresního přeboru? Přinášíme souhrn výsledků.