I.B TŘÍDA: Hra na brejky přinesla Zámrsku ovoce

Orlickoústecko - Fotbalisté Libchav se v I. B třídě rozčilovali kvůli penaltě, kterou proti nim sudí nařídil v nastavení.

14.10.2008

Fotbaloví senioři už ukončili podzimní část. Foto:

Verměřovice – Sloupnice 2:1

Branky padaly až ve druhé půli. Nejprve se radovali hosté. Rada prokličkoval vápnem a z těžkého úhlu překonal domácího Mikulu. Domácím stačila k otočení zápasu jediná minuta a důraz v osobních soubojích. Nejprve hostující obránce pokrýval tělem míč mířící do autu, Sklenář jej o něj obral, nahrál před branku Kmeťovi, a ten přesnou střelou k tyči vyrovnal. To samé se opakovalo o chvíli později. Tentokrát u autové čáry vybojoval míč Chládek, přihrál Faltusovi a jeho střelu z velkého vápna ještě tečoval do branky J. Formánek. Fakta – branky: Kmeť, Formánek J. – Rada. Rozhodčí: Sura (Choteč). ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Daniel Horský, trenér Verměřovic: „Musím sportovně uznat, že fotbalový bůh nám v poslední době ukazuje svou šťastnější tvář. Vyhráli jsme se štěstím, soupeř především v útočné fázi přesvědčil, že má velkou kvalitu. Jsem spokojen se třemi body, nikoliv tolik s výkonem.“
Marek Petrskovský, trenér Sloupnice: „Vedli jsme, ale zkrat během dvou minut nás stál body. Trochu jsme se položili, herně jsme měli minimálně na bod.“

Ústí B – Mor. Třebová B 3:1

První poločas byl ve znamení mírné převahy Ústí, první gól padnul v 19. min., když Jan David prodloužil hlavou výkop gólmana a Zachař se nemýlil – 1:0. Ve 39. min. hosté vyrazili do rychlého protiútoku a Staněk pěknou střelou srovnal skóre – 1:1. Po pauze zaskočili hosté náporem a Novák st. se měl co ohánět, aby uhájil nerozhodný stav. Poté se hra vyrovnala a v 70. minutě mohl vrátit vedení Ústí opět Zachař, to by ovšem musel proměnit penaltu. V 85. min. založil pěknou akci Martinák, Dušek poté zacentroval, Zachař pěkně předal míč Tomáškovi, a ten se nemýlil – 2:1. Minutu před koncem Tomášek nádherně uvolnil Zachaře, a ten dal výsledku konečnou podobu – 3:1. Fakta – branky: Zachař 2, Tomášek – Staněk. Rozhodčí: Fibiger (Pardubice). ŽK: 1:3. Diváci 50. Poločas: 1:1.

Jan Skácel, sekretář Ústí: „Ve druhé půli se hrál dramatický fotbal, podle mého soudu zbytečně tvrdý. Rozdílové góly jsme dali v deseti, zranil se totiž Lněnička. Byli jsme ale přece jen o něco lepší.“

Č. Třebová – Jevíčko 1:1

Po vyrovnaném průběhu zápasu se body dělily. Hosté měli z bodu větší radost než domácí rezerva. Fakta – branky: 25. Šafář – 80. Juračka. Rozhodčí: Klíma (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Morašice – Zámrsk 2:4

Téměř celých 90 minut se odehrálo na polovině soupeře, který jen bránil a podnikal rychlé brejky, a protože při nich byl hlavně Mudrichovou zásluhou skoro stoprocentně úspěšný, odvezl si nečekané tři body. Domácí dokázali pouze snížit na 1:2, resp. 2:3, místo vyrovnání z dalších velkých šancí však vždy přišel kontr hostů a inkasovaný gól. Fakta – branky: Burian, Štancl – Mudrich 3, Csernyanszký. Rozhodčí: Gregor (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Polička B - Vysoké Mýto B 4:0

Utkání bylo vyrovnanější, než napovídá konečné skóre, střelecká efektivita však byla jasně na straně domácích. U všeho podstatného byl Petr Navrátil. V 8. min. oslovil zpětnou přihrávkou Dittricha a ten otevřel skóre, po půlhodině skóroval s pomocí hostujícího gólmana sám. Ještě do poločasu těžil z Navrátilovy přihrávky Dobiáš pálící přesně k tyči a v závěru dorážel Navrátilovu ránu střídající Lánský. Fakta – branky: 8. Dittrich, 32. Navrátil, 42. Dobiáš, 84. P. Lánský. Rozhodčí: Vašek (Včelákov). ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Jiří Pospíšil, trenér V. Mýta: „Fotbal se hraje s jedenácti hráči, a ne se sedmi, to se nedá vyhrát ani na plácku před panelákem. S takhle vykřičeným hlasem si komorní A s Karlem Gottem dlouho nezazpívám. Škoda, že někteří hráči poslouchají pokyny něčím mezi koleny a zády.“

Svitavy B - Libchavy 2:2

Domácí vedli, když Jiroušek obešel daleko vyběhnuvšího gólmana a střílel do „prázdné“. Jenže hned v úvodu druhé půle hosté vyrovnali a skóre i otočili. Od porážky je zachránila penalta v nastavení nařízená po poradě hlavního rozhodčího s asistentem a proměněná Urbanem. Fakta – branky: 43. Jiroušek, 90. Urban (PK) - 48. Felgr, 53. Martinec. Rozhodčí: Bartůněk (Květná). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. (ry, jp)

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Po sérii nevydařených výsledků se podařilo hokejistům Chocně obrat o body na domácím ledě vedoucí Chrudim.
3

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

SEDM STOVEK balíčků z Osíku udělá chudším dětem radost o Vánocích.
2

Ženy z Osíku posílají dětem 740 krabic od bot plných dárků

Vítr přerazil sloup a lámal stromy

Orlickoústecko - Silný vítr komplikoval v prvních dvou dnech tohoto týdne dopravu na Orlickoústecku. Řidiči hlásili spadlé stromy například ve Svatém Jiří, v Knapovci či mezi Líšnicí a Pastvinami.

Jednou z předností Ústí je zodpovědná obranná hra

Ústí nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Jako nováčka je každý pasoval do role outsidera. S tím se fotbalisté Ústí nad Orlicí včetně trenéra Vladimíra Chudého nechtěli smířit. A skončili v polovině premiérového ročníku ČFL na 11. místě.