I. A TŘÍDA: Devět hráčů na Králíky stačilo

Orlickoústecko - Fotbalisté Žamberka doma obrali o body dalšího soupeře.

14.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Žamberk – D. Újezd 2:0

Jako první zahrozili hosté ve 14. min., když na přetažený Skalův centr vyskočil Kalánek, ale míč z jeho hlavy rozvlnil jen boční síť. Domácí odpověď přišla až ve 28. min., zato byla hned gólová. Menzelův centr se pokoušel Pešek prodloužit hlavou na spoluhráče a když se k němu zblokovaný míč vrátil, prostřelil shluk těl před sebou a překvapil tím nejen brankáře Klusoně, ale i sám sebe – 1:0. Vzápětí zapomněla domácí obrana při rohu na Havrana, jehož hlavička letěla nad branku. Hned po obrátce zneškodnil nadvakrát střelu újezdského Heinische brankář Mačát. Klíčový zákrok vytáhl Mačát v 59. minutě, kdy zázračným způsobem lapil Kalánkovu střelu zblízka. Krásný moment připravil v 64. min. domácí Menzel, který bez přípravy napálil míč do břevna. V 70. min., kdy se Menzel pokoušel o další volej, si na jeho nepovedený pokus naběhl Pavelka a pohotovou ranou zvýšil vedení domácích na 2:0. O šest minut později zkosila hostující obrana ve vápně unikajícího Pavelku, ale nařízenou penaltu brankář Klusoň Ulvrovi u tyče chytil.

Fakta – branky: Pešek, Pavelka. Rozhodčí: Urbánek (Rychnov n. K.). ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas 1:0.

Jiří Suchánek, trenér Žamberku: „Po vcelku solidním výkonu jsme porazili velmi kvalitního soupeře. Bohužel jsme čtvrt hodiny před koncem nedali penaltu a museli o vítězství bojovat až do konce, což nás stálo zbytečně moc sil.“

Králíky/ Č. V. – Moravany 1:2

Pro domácí to bylo další smolné utkání, ve kterém rozhodla koncovka. Králíky si neporadily ani s dvojnásobnou přesilovkou. Fakta – branky: Pasker – Hynek, Erber. Rozhodčí: Slabý (Chornice). ŽK: 2:5. ČK: 0:2. Diváků: 300. (kor, re)

14.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Po sérii nevydařených výsledků se podařilo hokejistům Chocně obrat o body na domácím ledě vedoucí Chrudim.
3

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

SEDM STOVEK balíčků z Osíku udělá chudším dětem radost o Vánocích.
2

Ženy z Osíku posílají dětem 740 krabic od bot plných dárků

Vítr přerazil sloup a lámal stromy

Orlickoústecko - Silný vítr komplikoval v prvních dvou dnech tohoto týdne dopravu na Orlickoústecku. Řidiči hlásili spadlé stromy například ve Svatém Jiří, v Knapovci či mezi Líšnicí a Pastvinami.

Jednou z předností Ústí je zodpovědná obranná hra

Ústí nad Orlicí /ROZHOVOR/ - Jako nováčka je každý pasoval do role outsidera. S tím se fotbalisté Ústí nad Orlicí včetně trenéra Vladimíra Chudého nechtěli smířit. A skončili v polovině premiérového ročníku ČFL na 11. místě.